Skaner iReal 3D — najłatwiejszy sposób na wykonanie protezy

Skaner iReal 3D — najłatwiejszy sposób na wykonanie protezy

Skaner ScanTech iReal 3D może szybko i dokładnie pozyskać dane 3D nóg bez użycia specjalistycznej pasty i bezpośredniego kontaktu, co znacznie skraca czas wykonania protezy, a w efekcie skutecznie łagodzi ból pacjentów.

Xia Boyu, to 69-latek, który dotarł na szczyt Mount Everestu i dokonał tego w piątej próbie, ale sukces zawdzięcza swojej nowej protezie.

Powiedział: „tak długo, jak będę mógł, będę się wspinać i żyje tym, więc jest to dla mnie bardzo ważne. Bez względu na wynik, nie mogę się poddawać. Wspinaczka na Mount Everest to moje życiowe marzenie ”.
Jego marzenie to nogi, które będą go podtrzymywać, zrywać kajdany, tworzyć nowe możliwości.

Proteza zastępuje niektóre funkcje utraconej kończyny i pomaga pacjentom w zatroszczeniu się o siebie dając np. zdolność do pracy. Musi być bardzo precyzyjna co przekłada się na komfort noszenia i mniejszy ból. Wysoko wykwalifikowana proteza dobrze pasuje do utraconej kończyny pacjenta, a pacjent będzie czuł się bardziej komfortowo i łatwiej będzie pozbyć się psychicznego i fizycznego nacisku.

Tradycyjnie sposób wytwarzania protez jest ręcznym procesem przy użyciu żmudnych procedur i jest ściśle zależy to od osobistego doświadczenia techników. Danych w tym procesie nie da się zapisać, w efekcie odbudowa protezy po uszkodzeniu zajmuje więcej czasu, a pacjenci muszą ponownie znosić takie niedogodności.

Pacjent musi zdjąć ubranie i założyć wilgotny opatrunek gipsowy, co jest bardzo niewygodne psychicznie i fizycznie. Ponadto ręczne wykonanie modelu gipsowego zajmuje dużo czasu, a pomiary ręczne nie gwarantują dokładności (do wykonania protezy kończyny dolnej trzeba dokładnie zmierzyć ponad 10 danych). Noszenie takiej protezy z dużym prawdopodobieństwem spowoduje objawy, takie jak obrzęk, ból i zanik mięśni, co z pewnością zwiększa obciążenie pacjentów w pozostałych aspektach zdrowotnych.

Jak rozwiązać ten problem?

Skaner iReal 3D może szybko i dokładnie pozyskać dane nóg, czyli uzyskać kompletny i precyzyjny model 3D za pomocą oprogramowania 3D.

Skaner iReal 3D jest przyjazny dla użytkownika i łatwy w przenoszeniu, a ponadto zapewnia dużą wygodę przedsiębiorstwom medycznym, ponieważ koszt i czas wykonania protezy można znacznie obniżyć łącząc technologię druku 3D. A dane 3D pacjentów można skutecznie katalogować i wykorzystać w dalszym procesie leczenia.

Skanowanie za pomocą skanera iReal 3D
Model STL kończyny

Skaner iReal 3D może skanować obiekty bez znaczników. Osiąga prędkość 550 000 punktów/s i tworzy dane chmury punktów, które można wykorzystać do druku 3D, co skraca czas wykonania protezy. Proces skanowania kończyny tego pacjenta to zaledwie pół godziny, natomiast protezy wykonane za pomocą tradycyjnych metod to czas poświęcony na analizę danych który jest długi oraz produkcja protezy co łącznie może potrwać nawet dwa dni. Dlatego skaner 3D nie tylko ułatwia firmą osiągnięcie wysokiej wydajności, ale także sprawia, że ​​pacjenci czują się bardziej komfortowo w noszeniu protezy.

Proteza wykonana w technologii skanowania 3D sprawia, że ​​pacjenci szybciej integrują się ze społeczeństwem i odbudowują pewność siebie.

Sprawdź ofertę naszych skanerów: