Drukarka SLS 300 firmy 3D Systems – profesjonalna drukarka 3D dla przemysłu i badań

Drukarka SLS
– bezpieczna i zaawansowana technicznie

Technologia druku SLS, czyli selektywnego spiekania laserowego, teraz jest dostępna dla każdego, co stanowi fascynujący i obiecujący przełom w dziedzinie druku 3D. To wszystko dzięki rewolucyjnej drukarce 3D SLS 300, stworzonej przez renomowaną firmę Wematter. Ta innowacyjna maszyna nie tylko zmienia nasze podejście do druku przestrzennego, ale także czyni zaawansowaną technologię dostępną dla każdego.

SLS 300 to drukarka SLS doskonała pod każdym względem, która znalazła swoje miejsce w biurach, laboratoriach badawczych i warsztatach na całym świecie. Co wyróżnia ją spośród konkurencji? Przede wszystkim to połączenie zaawansowanej technologii SLS z intuicyjnym, przyjaznym użytkownikowi formatem plug-and-play. Oznacza to, że teraz każdy może cieszyć się możliwościami tworzenia funkcjonalnych prototypów, narzędzi i innych elementów o niesamowitej jakości SLS, bez potrzeby angażowania specjalistycznego personelu lub inwestowania w kosztowną infrastrukturę. Ale zdajemy sobie sprawę że łatwość obsługi i dostępność sprzętu to tylko część tego, na co zwracamy uwagę podczas zakupu. Rozumiemy, że cena i takie pozornie prozaiczne aspekty, jak gabaryty urządzenia, również są istotne. Tutaj musimy podkreślić, że ta drukarka wyróżnia się na tle konkurencji, co dokładniej omówimy poniżej.

Wyobraź sobie, że możesz tworzyć funkcjonalne komponenty do testowania i użytku końcowego, w zaciszu swojego biura, wystarczy nacisnąć jeden przycisk. Rewolucyjna platforma druku 3D SLS od Wematter może nie tylko zwiększyć wydajność Twojego zespołu, ale także wzbudzić pasję i kreatywność dzięki produkcji przyrostowej.

WIĘCEJ POWODÓW DLA KTÓRYCH WARTO KUPIĆ DRUKARKĘ 3D SLS:

Drukarka 3D SLS 300 – jakość wydruku 3D porównywalna do produktów z wtryskarek

Wydruk z drukarki 3D SLS w tej samej jakości co z wtryskarki

Części drukowane w technologii SLS 3D zachwycają swoimi właściwościami mechanicznymi, które dorównują wyrobom formowanym wtryskowo, bez konieczności angażowania się w kosztowną i skomplikowaną infrastrukturę czy wymagającej specjalistycznej wiedzy produkcji. To oznacza, że teraz masz szansę uzyskać niezwykle wytrzymałe komponenty, które spełniają najwyższe standardy jakości, nie opuszczając swojego zakładu ani nie angażując specjalistycznego personelu. To rewolucja w przemyśle, która daje Ci możliwość produkowania komponentów o imponujących właściwościach mechanicznych w prosty i efektywny sposób

Wydajność i małe rozmiary drukarki SLS 300

Małe rozmiary drukarki SLS
Pojemność komory druku w drukarce SLS

Najważniejszą cechą wspomnianego wyżej oprogramowania Deep Space jest wpływ na wysoką wydajność wydruku 3D. Dzięki niemu można obniżyć koszty produkcji i rozwoju. Rozwiązanie Wematte przyspiesza rozwój produktu oraz produkcję masową przy zwiększonej elastyczności, niższym ryzyku, a co za tym idzie małych kosztach. Mały rozmiar urządzenia wymaga trzykrotnie mniejszej przestrzeni, ale jego objętość robocza jest o ponad 300% większa niż w przypadku porównywalnych rozwiązań.

Drukarka SLS 300 zajmuje niewiele miejsca, oferując jednocześnie duże możliwości. Drukarka zajmuje tylko 0,45 metra kwadratowego i nie wymaga żadnej infrastruktury. Wykorzystuje standardową moc, charakteryzuje się niskim poziomem hałasu w biurze i nie wymaga agregatu chłodniczego ani wyciągu oparów

Rozmiar drukarki: 170 x 75 x 60 cm

Przestrzeń druku: 300 x 300 x 300 mm

Opatentowany system dostarczenia proszków do drukarki SLS – Aurora SLS

Dostarczanie proszku drukującego do drukarki SLS za pomocą specjalnej tuby
Wkłady napełniają drukarkę przy użyciu opatentowanej konstrukcji,
która łączy się bezpośrednio poprzez dedykowany wlot
z przodu drukarki, co chroni przed kurzem

Dzięki opatentowanemu opakowaniu, proces napełniania drukarki staje się bezpieczny i wygodny. To innowacyjne rozwiązanie eliminuje konieczność bezpośredniego kontaktu z proszkiem, co stanowi istotny krok w kierunku poprawy bezpieczeństwa pracy.

Oto jak to działa: nasze opakowanie jest zaprojektowane tak, że masz pewność, iż nie będziesz narażony na ryzyko kontaktu z pyłami proszku SLS 3D. To oznacza, że nie musisz obawiać się potencjalnych zagrożeń zdrowotnych związanym z tym rodzajem materiału. Ponadto, eliminując ryzyko rozproszenia pyłów, chronisz również swoje otoczenie przed potencjalnymi zagrożeniami związanymi z ekspozycją na te substancje.

Dlatego nasze rozwiązanie to nie tylko krok naprzód w kontekście wydajności i wygody produkcji, ale także zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w procesie druku SLS 3D. Dzięki temu możesz skupić się na tworzeniu doskonałych komponentów i eksperymentowaniu z nowymi projektami, mając pewność, że Twoje zdrowie i środowisko są odpowiednio zabezpieczone

.

Nowy materiał jest dostarczany w cylindrze wykonanym z ekologicznego papieru i materiałów drewnopochodnych, wszystko jest łatwe w obsłudze i przechowywaniu. 
Do każdego cylindra dołączona jest karta QR, która pomaga upewnić się,
że do właściwej drukarki załadowano właściwy materiał.

Kontroluj zdalnie drukarkę i zostań ekspertem druku SLS dzięki autorskim algorytmom i oprogramowaniu Deep Space

Proste w obsłudze oprogramowanie do drukarki SLS

Zintegrowany ekran dotykowy z pomocami kontekstowymi sprawia, że ​​każdy jest ekspertem

Panel sterowania Wemote to Twoje okno do pełnej kontroli nad procesem drukowania. Wraz z funkcją pomocy kontekstowej poprowadzi Cię przez kolejne etapy, takie jak załadunek nowego proszku do drukarki, oczyszczanie komory lub wyjmowanie gotowych części z wydruku. To wszystko zapewnia nie tylko wyjątkową kontrolę nad procesem, ale także czyni go bardziej intuicyjnym i łatwym do zarządzania

Optymalizacja rozmieszczenia obiektów w drukarce SLS

Opatentowane, zaawansowane algorytmy obsługują jednocześnie wiele obiektów 3D i optymalnie układają je blisko siebie. To zwiększa nie tylko efektywność produkcji, ale także minimalizuje zużycie proszku, co przynosi korzyści zarówno w zakresie wydajności, jak i oszczędności surowców

Optymalizacja rozmieszczenia w drukarce SLS
Zdalny podgląd druku w drukarce SLS

Kontroluj i steruj pracą drukarki online, dzięki naszym rozwiązaniom pracy w chmurze

Dzięki Wematter możesz sterować swoją drukarką w dowolnym miejscu na świecie. Wystarczy się zalogować do systemu naszej chmury, z którym można się połączyć w dowolnej chwili – 24/7. Do uruchomienia drukarki potrzebujemy tylko gniazdko elektryczne i podłączenia do sieci internetowej, bez konieczności instalacji oprogramowania na własnym komputerze. Pracę drukarki możemy podglądać na dowolnym urządzeniu, także na aplikacji dostarczonej na smartfonach.

Brak aktualizacji i problemów z oprogramowaniem

Dzięki pracy w chmurze oprogramowanie do przygotowania wydruku jest zawsze w 100% aktualne, co przekłada się na takie korzyści jak:

 • Brak przeprowadzania aktualizacji oprogramowania
 • Zawsze szybkie i wydajne oprogramowanie do przygotowania wydruku
 • Brak problemów z lokalnym połączeniem i wydajnością oprogramowania

Deep Space to pakiet oprogramowania oparty na chmurze, służący do przygotowywania i monitorowania zadań druku, a także zarządzania flotą drukarek 3D SLS 300. Wyobraź sobie platformę z intuicyjnym i przyjaznym interfejsem, a także wyjątkowo potężnym oprogramowaniem do układania zadań drukarskich. Umożliwia to udostępnianie kolejek drukowania, włączając w to zintegrowany dział nauki i produkcyjny

Zarządzanie procesem druku SLS

Drukarka SLS 300 drukuje tanio dzięki odzyskowi proszku

W zestawie znajduje się stacja odzysku proszku, dzięki której będziemy mogli obniżyć koszty wytwarzania przedmiotów do absolutnego minimum. Poniżej przedstawiamy symulację kosztów dla druku tej samej ilości przedmiotów. Warto nadmienić, że oszczędności wynikają z dwóch ważnych elementów: idealnemu rozłożeniu przedmiotów dzięki oprogramowaniu Deep Space oraz możliwości ponownego wykorzystania proszku ze stacji odzysku.

Ilość przedmiotów w wydruku30
MateriałAurora PA11
Czas wydruku12 godzin
Koszt wydruku przy rozwiązaniu termoplastycznym70 EURO
Koszt z systemem SLS 3003,5 EURO
Oszczędności finansowe95%
Oszczędność czasu85%

Wyposażenie drukarki SLS 300

Stacja oczyszczania wodnego wydruku SLS – Water Jet Cabinet

Szybko i wygodnie czyści i usuwa proszek za pomocą pistoletu natryskowego wyposażonego w różne dysze do czyszczenia wgłębień, powierzchni i mniejszych detali. Przyjazna dla użytkownika konstrukcja jest przestronna i dobrze oświetlona. Wbudowana kontrola wilgoci zapewnia bezpieczne środowisko wraz z filtrami i sterylizacją do wbudowanego oczyszczania wody. Szafka Water Jet wykorzystuje 20 litrów wody z kranu. Wystarczy ją podłączyć, napełnić wodą i można zaczynać. Nie ma potrzeby podłączenia bieżącej wody ani odpływu. Strumień wody osiąga ciśnienie do 100 barów


Odkurzacz proszku z drukarki 3D SLS – Inertia

Do 100% procent użytego proszku można poddać recyklingowi w zależności od materiału i ile razy był ponownie używany. Po każdym zadaniu drukowania pozostały proszek jest zbierany za pomocą jednostki próżniowej Inertia.


Generator atmosfery w drukarce SLS

Generator atmosferyczny to urządzenie, które zapewnia lepszą kontrolę warunków w komorze drukarki 3D SLS 300, co przekłada się na zwiększoną gęstość detali, jakość powierzchni oraz wydajność mechaniczną części. Generator atmosferyczny komunikuje się z oprogramowaniem drukarki SLS 300 i tworzy bardziej stabilne środowisko termiczne podczas procesu drukowania.

Drukarka SLS 300 – parametry techniczne

Precyzja wydruku: 0,1 mm

Rozmiar drukarki: 170 x 75 x 60 cm

Waga drukarki: 310 kg

Zasilanie: 230 V, 50-60 Hz / Ethernet

Drukarka jest dostępna w dwóch wariantach:

Drukarka SLS 300

 • Drukarka SLS 300 3D 300 x 300 x 150,
 • Szybkość druku: 10 mm/h
 • Zestaw akcesoriów
 • Deep Space Software przez pierwszy rok
 • Materiał wydruku: PA11 Black

Drukarka SLS 300 Plus

 • Drukarka SLS 300 3D 300 x 300 x 300,
 • Szybkość druku: 12 mm/h
 • Generator atmosfery
 • Zestaw akcesoriów
 • Deep Space Software przez pierwszy rok
 • Zestaw narzędzi Essential Plus
 • Materiały wydruku: PA11 Black, PA11 Natural, PA12*

*nowe materiały w opracowaniu

Akcesoria opcjonalne dla powyższych drukarek SLS

 • Stacja odzyskiwania proszku
 • Odkurzacz do czyszczenia komory druku – Powder Vacuum
 • Stacja czyszczenie druku – Water Jet Cabinet

Drukarka 3D SLS – zastosowanie i przykłady wydruku

Drukarka SLS w branży medycznej

Przygotowanie modelu chirurgicznego w oparciu o tomografię komputerową
Wematter potrafi tworzyć modele chirurgiczne generowane przez nowoczesne oprogramowanie w oparciu o dane z tomografii komputerowej. Wydruki wykonane są z biodegradowalnego plastiku i posłużyły do przygotowania do prawdziwych operacji.
Przykładowy wydruk z drukarki SLS 300 w branży medycznej
Wydruk kompatybilnej ortezy wysokiej jakości w technologii SLS

Drukarka SLS w branży technicznej

Funkcjonalne narzędzia wydrukowane na drukarce sls
Funkcjonalne narzędzia wydrukowane na drukarce SLS – śruba z precyzyjnym gwintem
Ruchome części idealnie spasowane z drukarki sls
Idealnie dopasowane i wysokiej jakości części z drukarki SLS – ruchome ramię drona

Drukarka SLS, cena w parze z jakością

Zadzwoń do nas lub napisz, aby dowiedzieć się, ile kosztuje drukarka SLS. Posiadamy szerokie doświadczenie w pracy z różnymi modelami drukarek 3D, dlatego możesz na nas liczyć. Chętnie doradzimy Ci w zakupie i pomożemy znaleźć model, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania, łącząc odpowiednią cenę z jakością. Naszym zdaniem drukarka SLS 300 to urządzenie, które wspaniale sprawdzi się w zastosowaniach przemysłowych i badawczych. Zapewnia efektywne oraz wysokiej jakości wydruki, a jednocześnie mieści się w atrakcyjnym przedziale cenowym dla swojej klasy. Co ważne, bezpieczeństwo procesu drukowania to dla nas priorytet, co zdecydowanie wyróżnia tą drukarkę spośród konkurencji.

Finansowanie

Współpracujemy z bankiem Millenium, dzięki czemu możemy przedstawić Państwu propozycję finansowania inwestycji w postaci leasingu

Zamów próbny wydruk

Prześlij nam prosty model lub zdaj się na nas, a wyślemy próbkę, która pozwoli ocenić jakość wydruku z tej drukarki