Skanowanie Laserowe 3D

Skanowanie 3D budynków

Nasza firma świadczy usługi w zakresie trójwymiarowego skanowania budynków z wykorzystaniem technologii takich jak fotogrametria, lasery i światło strukturalne. Zajmujemy się również sprzedażą profesjonalnych skanerów 3D. Jako dystrybutorzy współpracujemy z producentem najlepszych urządzeń dostępnych na rynku. Od lat zaopatrujemy przemysł i prywatnych przedsiębiorców w całej Polsce, oferując sprawdzone i skuteczne rozwiązania.

Do usługi, jaką jest skanowanie 3D budynków w Poznaniu podchodzimy bardzo skrupulatnie. Spośród konkurencyjnych przedsiębiorstw wyróżniamy się terminowością oraz zwracaniem uwagi na najmniejsze detale. Jesteśmy w stanie usatysfakcjonować nawet najbardziej wymagających klientów. Chcesz się przekonać? W takim razie napisz do nas wiadomość lub zadzwoń. Pozostajemy dyspozycyjni.

Skan budunków zabytkowych za pomocą skanera objętościowego

Jakiego sprzętu 3D używamy?

Oferowane usługi wykonujemy przy użyciu sprzętu najwyższej jakości. Jednym z najczęściej używanych przez nas urządzeń jest profesjonalny przemysłowy skaner Faro Focus, Leica RTC360Skanery 3d, które wymieniłem umożliwiają skanowanie budynków z dokładnością do kilku mm. Tak wysoka precyzja jest osiągana dzięki zastosowaniu kamery o dużej rozdzielczości oraz lasera generującego bardzo precyzyjną i skoncetrowaną linie, która jest rejestrowana przez kamerę. Technologie te pozwalają na wierne odwzorowanie skanowanego obiektu, włączając w to najbardziej szczegółowe detale i złożone struktury architektoniczne. Dzięki temu jesteśmy w stanie zagwarantować wysoki standard naszych usług.

Kadr z oprogramowania skanera Leica RTC360. Dzięki kolorowej teksturze klient zamawiający tylko chmurę punktów może łatwo się odnaleźć w przestrzeni. Chmura punktów może posłużyć także za bazę do stworzenia produktu finalnego jakim będą zdjęcia, animacje czy też wirtualne spacery.

kolorowa chmura punktów podczas skanowania budynków ułatwia pracę w postrprodukcji

Jak to robimy?

Podczas procesu skanowania generowana jest chmura punktów, którą następnie poddajemy obróbce w profesjonalnym oprogramowaniu np. Meshroom czy Autodesk Recap. Na jej podstawie tworzymy model poligonalny (siatka trójkątów w formacie STL) lub parametryczny (w dowolnym formacie). Otrzymany model dostarczamy wraz z pełną dokumentacją inwentaryzacyjną 2D tj. przekroje, rzuty pięter, rzuty elewacji lub dokumentacji 3D w dowolnym formacie.

Skanujemy najszybszymi i najbardziej precyzyjnymi skanerami 3D na rynku. W razie zainteresowania zachęcamy do kontaktu. Oferujemy darmową wycenę na podstawie zdjęcia i zapewniamy atrakcyjne ceny usług skanowania 3D

Rekomendujemy również zapoznać się z pozostałą ofertą firmy B3D. Możesz wybierać spośród usług tj.:

Zapewniamy najwyższą jakość proponowanych rozwiązań oraz świadczonych usług. U nas kupisz także drukarki i skanery 3D.

Skanowanie powierzchni magazynowych

Skaning laserowy 3D – dlaczego powinieneś zainwestować w skanowanie laserowe?

Skaning laserowy 3D wyróżnia się licznymi zaletami. Najbardziej powszechną korzyścią, która wiąże się ze skaningiem 3D jest możliwość zebrania przez światło laserowe nawet kilku milionów punktów pomiarowych. Dzięki temu możemy w łatwy sposób (i zarazem bardzo precyzyjny) odtwarzać obiekty o najbardziej różnorodnych i skomplikowanych bryłach oraz kształtach.

Skanowanie laserowe budynków – ile to właściwie kosztuje?

Cena za skanowanie laserowe budynków zaczyna się zazwyczaj od 2 zł za metr kwadratowy powierzchni. Fachowo wykonana inwentaryzacja skanerem może być jednak zdecydowanie droższa, w zależności od indywidualnych założeń projektowych i preferencji inwestora. Aby poznać finalną cenę, skontaktuj się z naszym specjalistą od skanu

Skanowanie laserowe 3D budynków – usługa

Nie masz pewności jakiej technologii użyć? Czy skanowanie 3d to jest to rozwiązanie którego potrzebujesz? Ile to może kosztować i czy nie ma tańszych rozwiązań? Na te wszystkie pytania z chęcią odpowie specjalista, którego skan 3d to codzienność: