DRUKARKA 3D FUNMAT HT

Funmat HT Stworzona do druku na materiałach PEEK

FUNMAT HT to niedroga, wysokowydajna drukarka 3D o objętości komory roboczej 260 x 260 x 260 mm. INTAMSYS FUNMAT HT to przemysłowa drukarka do zadań specjalnych i wydruku z zaawansowanych, inżynierskich materiałów wysokotemperaturowych takich jak PEEK, ULTEM, PPSU. Dzięki najwyższej jakości wykonania, prostocie obsługi i stabilnym warunkom wydruku. możemy drukować funkcjonalne elementy z zaawansowanych tworzyw sztucznych w najwyższej jakości!

Zaawansowany projekt systemu termicznego tej drukarki 3D obejmuje:

Komora stałotemperaturowa 90°C

Podgrzewana płyta robocza 160°C

Dysza wysokotemperaturowa 450°C z całkowicie metalową końcówką

Temperatura komory druku:

90°C

Temperatura blatu roboczego

160°C

Temperatura dyszy:

450°C

Ultra wysoka rozdzielczość – 50 mikronów

Niesamowita precyzja oraz spektakularne detale. Drukarka zaprojektowana z myślą o wysokowydajnym druku 3D i przemysłowej jakości 

Możliwość wydruku na wielu materiałach

Drukarka przemysłowa Funmat HT

Model Funmat HT to profesjonalna drukarka przemysłowa 3D, która zmieści się na standardowej wielkości biurku. Stanowi niedrogie, kompleksowe rozwiązanie służące profesjonalnemu drukowaniu przy użyciu wysokowydajnych filamentów klasy inżynierskiej. Sprzęt jest kompatybilny z takimi tworzywami jak PEEK, ULTEM, PPSU oraz materiałami wzmocnionymi włóknem węglowym. Dzięki temu drukarka 3D buduje wytrzymałe obiekty o wyjątkowej odporności chemicznej i cieplnej. 

Drukarka przemysłowa HT została wyprodukowana przez innowacyjną markę Intamsys. Obecny asortyment firmy składa się z produkcyjnych urządzeń 3D przeznaczonych do drukowania przy użyciu wysokowydajnych technicznych tworzyw termoplastycznych. Marka jest stosunkowo młoda, ponieważ powstała w 2012 roku, a już została doceniona przez wielu przedstawicieli branży motoryzacyjnej, lotniczej, czy naukowej. 

Właściwości drukarki przemysłowej Intamsys – Funmat HT

Drukarka przemysłowa 3D to ekonomiczny wybór dla wszystkich, którzy szukają dobrego urządzenia w niskiej cenie. Sprzęt działa w technologii FDM. Powstałe obiekty 3D są niezwykle dokładne, trwałe oraz lekkie. Poniżej przedstawiono specyfikację techniczną drukarki 3D.

Wydajny system termiczny

Model Funmat HT ma całkowicie zamkniętą komorę roboczą i szczyci się wysokiej klasy systemem termicznym zaprojektowanym do bezproblemowego drukowania z wysokotemperaturowych tworzyw sztucznych. Szczelna komora robocza zapewnia stałą temperaturę wynoszącą 90℃, co niweluje wypaczanie drukowanych materiałów. Ponadto sprzęt został wyposażony w podgrzewaną płytę roboczą do 160℃ oraz wysokotemperaturową dyszę 450℃ z w pełni metalową końcówką. 

Wysoka jakość drukowanych obiektów

Funmat HT to drukarka przemysłowa, która jest niezwykle łatwa w obsłudze, dzięki czemu zapewnia precyzyjne wydruki w stosunkowo krótkim czasie. Podczas drukowania nanosi warstwy o minimalnej grubości 50 mikronów. Ponadto płyta główna urządzenia jest zasilana przez 4 niezależne sterowniki, które pozwalają na szybką pracę modelu. Drukarka przemysłowa 3D produkuje modele z maksymalną prędkością 300 mm/s. Wymienione parametry sprzętu zapewniają dużą precyzję drukowania 3D i odwzorowanie nawet najdrobniejszych szczegółów obiektów. 

Średniej wielkości obszar roboczy

Drukarka przemysłowa posiada obszar roboczy o wymiarach 260 × 260 × 260 mm. Pozwala to produkować jedną średniej wielkości część lub jednoczesną produkcję kilku małych. 

Otwarty system drukowania

Model Funmat HT jest kompatybilny z niemal wszystkimi filamentami o standardowej średnicy 1,75 mm. Posiada otwarty system drukowania, co oznacza, że działa również z materiałami od innych dostawców. Dzięki temu zapewnia swoim użytkownikom wygodę i elastyczność zastosowania. 

Drukarka 3D Funmat HT jest w pełni złożona, co eliminuje potencjalne nieścisłości mogące wpłynąć na jakość wydruków. Ponadto posiada solidną metalową ramę, która eliminuje niepożądane wibracje i przyczynia się do spójnego i niezawodnego drukowania. Drukarka przemysłowa posiada certyfikaty CE i FCC. 

Zastosowanie drukarki przemysłowej Funmat HT

Drukarki przemysłowe Funmat HT to idealne rozwiązanie dla małych firm, które chcą wytwarzać wytrzymałe produkty wysokiej jakości. Urządzenia najczęściej się stosuje w produkcji części motoryzacyjnych, implantów i łuków zębowych w stomatologii oraz protez przystosowanych do indywidualnych pacjentów w medycynie. Powstałe obiekty są odporne na działanie substancji chemicznych, dlatego urządzenia nierzadko można spotkać w przemyśle naftowym. Sprzęt drukuje średniej wielkości części, które są przeznaczone do finalnego zastosowania. Obiekty cechują się gładką powierzchnią i szczegółowymi wymiarami. Ta zgrabnie wyglądająca i łatwa w obsłudze drukarka przemysłowa jest idealnym wyborem do biura projektowego lub średniej wielkości firmy produkcyjnej. 


Finansowanie

Współpracujemy z bankiem Millenium, dzięki czemu możemy przedstawić Państwu propozycję finansowania inwestycji w postaci leasingu

Zapytaj o drukarkę
FUNMAT HT

Zadzwoń lub napisz do nas, żeby dowiedzieć się wszystkiego na temat drukarki. Doradzimy w zakresie zakupu drukarki i razem przeanalizujmy czy jest to model odpowiedni do Państwa oczekiwań

Zamów próbny wydruk

Prześlij nam prosty model lub zdaj się na nas, a wyślemy próbkę, która pozwoli ocenić jakość wydruku z tej drukarki

Drukarki przemysłowe w technologii fdm

Zobacz pozostałe modele drukarek Intamsys