FUNMAT PRO 610HT

WIELKOFORMATOWA PRZEMYSŁOWA DRUKARKA 3D

Dzięki komorze roboczej 610 x 508 x 508 mm, drukarka FUNMAT PRO 610HT jest naszą największą i najbardziej funkcjonalną drukarką 3D. Jej wysokotemperaturowy system termiczny obejmuje stałą temperaturę komory 300°C i temperaturę ekstrudera do 500°C co powala drukować duże modele zarówno z materiałów wysokotemperaturowych jak i inżynierskich zapewniając najlepszą możliwą jakość wydruku!.

Dzięki dwóm dyszom FUNMAT PRO 610HT jest idealny do drukowania dużych, funkcjonalnych materiałów o wysokiej wydajności przy użyciu materiałów takich jak PEEK, ULTEM™ (PEI), PPSU i innych

POŁĄCZENIE DUŻEJ KOMORY DRUKU ORAZ UTRZYMANIE WEWNĄTRZ JEJ WYSOKIEJ TEMPERATURY

Te rozwiązania pozwalają drukować obiekty o dużych rozmiarach z takich materiałów jak PEEK, ULTEM™(PEI) i PPSU bez wypaczeń i rozwarstwień

Temperatura komory druku:

300°C

Temperatura dyszy:

500°C

Ultra wysoka rozdzielczość – 50 mikronów

Niesamowita precyzja oraz spektakularne detale. Drukarka zaprojektowana z myślą o wysokowydajnym wydruku 3D i przemysłowej jakości 

Możliwość wydruku na wielu materiałach

Drukarka przemysłowa Funmat Pro 610 HT

Drukarka przemysłowa 3D Funmat Pro 610 HT to wielkoobjętościowe urządzenie przeznaczone do druku 3D. Została wyprodukowana przez chińską markę Intamsys. Firma specjalizuje się w opracowywaniu innowacyjnych narzędzi 3D, które mają dużą wydajność i elastyczność w doborze komponentów. Model Funmat Pro 610 HT to jedna z ich największych i najbardziej funkcjonalnych sprzętów. Dzięki nowoczesnej budowie stanowi idealne urządzenie do drukowania dużych obiektów z materiałów o wysokiej wydajności, takich jak: PEEK, ULTEMTM i PPSU. Drukarka 3D jest również kompatybilna z włóknem węglowym i surowcami kompozytowymi. Charakteryzuje się otwartym systemem materiałów eksploatacyjnych, który umożliwia drukowanie przy użyciu wysokowydajnych filamentów od różnych marek. Model Funmat Pro 610 HT stosowany jest wszędzie tam, gdzie wymagane są mocne, lekkie i odporne na uszkodzenia prototypy. Drukarki przemysłowe biorą udział w produkcji różnorodnych części, które finalnie montuje się w pojazdach i maszynach.

Właściwości drukarki przemysłowej Intamsys – Funmat Pro 610 HT 

Model Funmat Pro 610 HT to profesjonalna drukarka przemysłowa 3D FDM współpracująca z włóknami wysokotemperaturowymi. Jest częścią popularnej linii Intamsys Funmat, w skład której wchodzi Funmat Pro, Funmat HT i Funmat Pro 410. Stanowi wysokiej jakości sprzęt przeznaczony do produkcji pełnowymiarowych obiektów o dokładnych parametrach. Poniżej przedstawiono specyfikację techniczną omawianego sprzętu. 

Wysokotemperaturowy system termiczny

Model Funmat Pro 610 HT cechuje wysokotemperaturowy system pracy. Obszar roboczy komory obejmuje stałą temperaturę 300℃, a podwójne dysze nagrzewają się do 500℃. Umożliwia to drukowania z filamentów wysokotemperaturowych, takich jak PEEK, ULTEMTM, PEEK oraz materiałów kompozytowych, tj. włókno węglowe i materiały wypełnione szkłem i metalem. Moduł ekstrudera wyposażono w system chłodzenia cieczą i aktywnym powietrzem, co gwarantuje stałą temperaturę i zminimalizowane ryzyko przegrzania sprzętu. Drukarka przemysłowa 3D zapewnia najlepszą z możliwych jakość wydruku. 

Niezwykle duży obszar roboczy

Drukarka przemysłowa posiada bardzo dużą komorę roboczą o wymiarach 610 x 508 x 508 mm. Jest największym i najbardziej funkcjonalnym urządzeniem oferowanym przez markę Intamsys. Przy jej użyciu powstają wielkoformatowe obiekty, które mogą służyć jako części finalne maszyn lub prototypy przemysłowe. 

Wysoka jakość wydruku

Model Funmat Pro 610 HT to drukarka przemysłowa, która nanosi warstwy o grubości 50 mikronów z rozdzielczością położenia 1.25 mikrona (XY) i 1.25 mikrona (Z). Parametry urządzenia zapewniają dużą precyzję drukowania 3D oraz odwzorowanie nawet najdrobniejszych szczegółów. Wbudowany czujnik filamentu ostrzega w przypadku wyczerpania i zacięcia materiału eksploatacyjnego, zmniejszając ryzyko awarii.  Sprzęt został przystosowany do profesjonalnych zastosowań, gdzie liczy się jakość i odporność na działanie wysokich temperatur. 

Drukarki przemysłowe od marki Intamsys wyposażone są w innowacyjny zestaw funkcji, który obejmuje automatyczne czyszczenie dysz, przekładające się na dokładniejszą jakość wydruków, czujnik filamentu ostrzegający o zacięciu materiału i aktywne chłodzenie komory roboczej jednocześnie chroniące przed przegrzaniem urządzenia. Drukarka posiada certyfikaty CE i FCC. 

Zastosowanie drukarki przemysłowej Funmat Pro 610 HT

Wielkopowierzchniowy druk przestrzenny sprawdza się w przemyśle maszynowym i motoryzacyjnym. Wykorzystywany jest podczas tworzenia wzorów i prototypów oraz gotowych części, które mogą być zastosowane w pojazdach lub urządzeniach o dużej skali. Drukarki przemysłowe często używane są na liniach przemysłowych, ponieważ oszczędzają materiał, nie generują zbędnego odpadu, a wytwarzanie elementów konstrukcyjnych trwa znacznie krócej w stosunku do konwencjonalnych metod produkcji. Dzięki urządzeniom zmiany projektowe, które zajęłyby bardzo dużo czasu, mogą być wprowadzane znacznie szybciej, a drukarki przemysłowe wyposażone w dwie głowice, takie jak Funmat Pro 610 HT pozwalają na stworzenie spersonalizowanych elementów. 


Finansowanie

Współpracujemy z bankiem Millenium, dzięki czemu możemy przedstawić Państwu propozycję finansowania inwestycji w postaci leasingu

Zapytaj o drukarkę FUNMAT PRO 610 HT

Zadzwoń lub napisz do nas, żeby dowiedzieć się wszystkiego na temat drukarki. Doradzimy w zakresie zakupu drukarki i razem przeanalizujmy model pod względem Państwa oczekiwań

Zamów próbny wydruk

Prześlij nam prosty model lub zdaj się na nas, a wyślemy próbkę, która pozwoli ocenić jakość wydruku z tej drukarki

Drukarki przemysłowe w technologii fdm

Zobacz pozostałe modele drukarek Intamsys