AL3D-METAL 200 – drukarka 3D do metalu firmy ALPHA LASER 

drukarka 3d do metalu z stacją oczyszczania wydruku

Nowoczesna, bezpieczna i wydajna drukarka 3D do metalu w technologii SLM

 • Laser IPG o mocy 200 W
 • Innowacyjny system wkładów – bezpieczny dla obsługi
 • Precyzja wydruku do 50 µm
 • Kompleksowe rozwiązanie programowe
 • Systemy filtrów do matali reaktywnych i metali szlachetnych
 • Osiągalna gęstość materiału: >99,9%

AL3D-METAL – mała drukarka 3D do metalu z dużymy możliwościami

Drukarka 3D AL3D-METAL 200 firmy Alpha Laser oferuje szybkie, precyzyjne i bezpieczne wytwarzanie skomplikowanych obiektów, przy niewielkich gabarytach urządzenia. AL3D-METAL 200 o wymiarach 600 na 617 mm, czyni ją odpowiednią dla firm o ograniczonej przestrzeni, które wymagają wysokiej jakości i precyzji w procesie produkcyjnym. Jest to szczególnie przydatne dla firm produkujących biżuterię, które często wymagają precyzyjnego druku 3D z metali szlachetnych, takich jak złoto, platyna i srebro. Drukarka sprawdzi się również w laboratoriach i instytutach badawczych dysponujących niewielkimi przestrzeniami biurowymi.

Bezpieczne użytkowanie drukarki 3D do metalu – zamknięty obieg proszków drukujących

Zamknięty obieg proszku w drukarce AL3D-METAL zwiększa bezpieczeństwo pracy, ponieważ operator nie ma kontaktu z nim podczas całego procesu drukowania. W druku 3D z metalu często stosuje się metody druku oparte na technologii Selective Laser Melting (SLM) lub Electron Beam Melting (EBM). W tych procesach, metalowy proszek, taki jak stal nierdzewna, aluminium czy tytan, jest stopniowo nanoszony warstwami i stopiony za pomocą lasera lub wiązki elektronowej. To pozwala na stopniowe tworzenie trójwymiarowego przedmiotu. Drukowanie 3D z użyciem proszku metalowego generuje duże ilości rozdrobnionych pyłów, które mogą być wdychane lub przenikać nawet przez skórę. W przypadku drukarek do metalu standardem są cząsteczki o średnicy rzędu kilku mikrometrów lub nawet mniejszej – niektóre drukarki mogą używać proszku o średnicy cząstek wynoszącej 15-45 mikrometrów. Są to wielkości pozwalające na łatwe przenikanie barier ciała ludzkiego i przedostanie się do organizmu. W zaprezentowanej drukarce AL3D-METAL opracowano system druku, który jest w pełni bezpieczny dla użytkownika, ze względu na brak kontaktu z proszkiem na każdym etapie – począwszy od napełniania kardridży, poprzez wydruk, a skończywszy na czyszczeniu wydruku. W zestawie znajduje się dedykowana stacja napełniania, która posiada odizolowaną komorę z rękawicami ochronnymi, gdzie odbywa się także czyszczenie wydruku.

bezpiecznie uzupełnianie proszku do druku z metalu

Napełnianie kardridży drukarki 3D do metalu

Wysokiej jakości wydruk z drukarki 3D do metalu AL3D-METAL

Dzięki laserowi włóknowemu IPG o mocy 200 W i soczewce F-theta wykonanej z kwarcu , AL3D-METAL 200 ma wysoką moc lasera i zapewnia optymalne wyniki drukowania. Drobna plamka lasera 50 µm i wysoka jakość wiązki powodują że drukarka nadaje się do produkcji bardzo dokładnych i złożonych geometrii, co zapewnia maksymalną swobodę projektowania. Dzięki niewielkim gabarytom drukarkę można zainstalować prawie wszędzie, Topienie laserowe w łożu proszkowym umożliwia uzyskanie gęstości materiału > 99,9 %– niezależnie od tego, czy używany jest certyfikowany proszek ALPHA LASER wraz z towarzyszącymi mu parametrami, czy też niezależne kompozycje materiałów. Wytwarzanie przedmiotów z metalu za pomocą drukarki AL3D-Metal oszczędza zasoby, ponieważ wytwarzanie addytywne umożliwia wysoką wydajność proszku i jego recykling.

Wydruk dentystyczny na drukarce 3d z platyny
Wydruk 3d z platyny

jakość wydruku 3d z metalu

Zalety drukarki 3D do metalu AL3D-METAL 200

Bezpieczna praca dzięki zamkniętemu obiegowi proszku: Brak kontaktu z proszkiem podczas całego procesu (napełnianie kartridża, proces drukowania i wyjmowanie drukowanego elementu) – w naszej opinii jest to najważniejsza zaleta wpływająca na zdrowie osób obsługujących drukarkę.

Laser IPG o mocy 200 W i soczewka F-theta – najlepsze podzespoły na rynku

Innowacyjny system wkładów: szybka wymiana proszku, krótki czas czyszczenia systemu (tylko ok. 15 minut), różne rozmiary wkładów (dwie różne średnice wkładów przy trzech różnych wysokościach).

Przyjazny serwis: mechanika znajduje się we wkładzie, dzięki czemu nie ma przestojów maszyny — wystarczy zwrócić wkład do naprawy, włożyć zamienny wkład i kontynuować pracę.

Oprogramowanie „wszystko w jednym”: zawiera wszystko, czego potrzebujesz do uzyskania najlepszych wyników drukowania, od generowania modeli po wsparcia postprodukcyjne.

Oszczędność zasobów: Produkcja metalu z wysoką wydajnością, a ponadto możliwością recyklingu niewykorzystanego proszku..

Zamknięty obieg gazu: Zużycie gazu < 5 l/min. Funkcja czyszczenia z prędkością 20 l/min zalewa komorę roboczą w ciągu około 10 minut.

Druk wielomateriałowy: można łączyć różne materiały

System filtrów: dostępny dla materiałów reaktywnych i metali szlachetnych

Mała i kompaktowa: podstawa drukarki to 600 x 617 mm

Swoboda projektowania i geometrii: Maksymalna indywidualność w projektowaniu i geometrii

Technologia druku: topienie laserowe na łożu proszkowym pozwala uzyskać gęstość materiału >99,9%.

Wydruki z drukarki 3D AL3D-METAL 200

Przykładowe wydruki 3D pokazujące możliwości drukarki AL3D-METAL 200. Wydruki 3D z platyny, srebra., złota, stopów metali jak brąz czy metali reaktywnych, a także połączenie kilku metali w jednym wydruku

Branże w których sprawdzi się drukarka 3D do metalu:

 • Branża stomatologiczna
 • Branża badawcza
 • Prototypowanie
 • Branża mechaniczna
 • Branża odlewnicza

Parametry techniczne drukarki AL3D-METAL 200

OpcjeMożliwy ekran dotykowy 15,6”, klawiatura i mysz
ŁącznośćEthernet; 
2 × USB
OprogramowanieAL3D-OS, wersja offline do tworzenia projektów, zdalny dostęp TeamViewer
Oprogramowanie zewnętrzneAutodesk Netfabb
Materialise Magics
CIM Systems Pyramis
Otwarty interfejs oprogramowania do zewnętrznego przetwarzania końcowego
Materiały do drukuStopy żelaza
Stopy na bazie niklu
Stopy kobaltu i chromu
Metale szlachetne
Metale reaktywne / więcej na żądanie
Uwaga: Został opracowany nowy proszek pozwalający użyć drukarki do druku z aluminium. Materiał będzie dostępny pod koniec pierwszego kwartału 2024 roku
Osiągalna gęstość komponentów> 99%
Objętość wydrukuW przypadku wersji AL3D-METAL 200-50
Φ: 50 mm; 
Z: 50 mm lub 85 mm
W przypadku wersji AL3D-METAL 200-100
Φ: 100 mm; 
Z: 85 mm lub 120 mm
Grubość warstwy10-50 µm
Zasilanie230 V, 50 Hz / 60 Hz, maks. 16 A
Dopuszczalna wilgotnośćmaks. 70%
Dopuszczalna temperatura otoczenia15–30°C
Gaz ochronny/argon (konieczne podłączenie)Ciśnienie wejściowe 4,5-6 bar, złączka węża Ř 6 mm
Zużycie gazu podczas pracy<5 l/min
Funkcja oczyszczania 20 l/min
Połączenie dla wewnętrznego odkurzaczaPołączenie NW32
Waga100 kg
szer. × głęb. × wys.600 × 617 × 1770 mm
Typ lasera / długość faliLaser włóknowy 200 W CW, 1070 nm
Średnica plamki lasera50 µm
Parametry procesuOtwarty dostęp do parametrów maszyny i procesu
bezpieczny druk 3d ze stopu metalów szlachetnych

Cena drukarki 3D do metalu? Zapytaj o AL3D-METAL 200

Zadzwoń lub napisz do nas, żeby dowiedzieć się wszystkiego na temat drukarki, a także poznać jej cenę. Mamy bardzo duże doświadczenie w pracy z wszystkimi drukarkami 3D, więc mogą Państwo liczyć, na to że doradzimy w zakresie zakupu. Postaramy się również przeanalizować model pod względem Państwa oczekiwań, tak aby był jak najbardziej dopasowany w relacji cena – jakość. Drukarka Al3D-METAL 200 w naszym przekonaniu mieści się w tych kryteriach, a ponadto posiada wiele innych zalet, więc tym bardziej warto zapoznać się z jej ceną – zapraszamy do kontaktu.

Finansowanie

Współpracujemy z bankiem Millenium, dzięki czemu możemy przedstawić Państwu propozycję finansowania inwestycji w postaci leasingu

Zamów próbny wydruk

Prześlij nam prosty model lub zdaj się na nas, a wyślemy próbkę, która pozwoli ocenić jakość wydruku z tej drukarki