Modelowanie 3D

Wiesz już zapewne, że zajmujemy się szeroko pojętym skanowaniem przestrzennym, drukowaniem 3D i modelowaniem. Nieobce jest nam również modelowanie budynków w technologii 3D! Wieloletni staż pracy w branży projektowej pozwoliły nam zdobyć ogromną wiedzę praktyczną i teoretyczną. Dzięki tak dużemu doświadczeniu jesteśmy w stanie świadczyć usługi skanowania 3D i inwentaryzacji budynków na najwyższym, profesjonalnym poziomie. Dysponujemy zaawansowanym, specjalistycznym sprzętem i oprogramowaniem, przez co modelowanie i projektowanie budynków w 3D nie ma przed nami żadnych tajemnic. Oferujemy szeroki zakres usług 3D, w tym również skanowanie i inwentaryzacje rur w budynkach i halach.

Modelowanie na podstawie dokumentacji

Wykonujemy modelowanie CAD obiektów otrzymanych w wyniku inżynierii odwrotnej lub projektowanie na podstawie dostarczonej dokumentacji.

Oferujemy między innymi:

  • modelowanie i eksport do dowolnego formatu (IGS, ACIS, STEP, STP, Parasolid, ProE, Catia, VRLM, STL, OBJ, PLY itd.),
  • modelowanie prosto z dokumentacji płaskiej (2D), szkiców, zdjęć, rzeczywistych detali modeli czy nawet opisu,
  • modelowanie na podstawie plików STL lub chmur punktów uzyskanych ze skanowania 3D,
  • wykonanie wirtualnych lub rzeczywistych, w pełni funkcjonalnych prototypów urządzeń i różnego rodzaju mechanizmów,
  • modelowanie za pomocą profesjonalnego oprogramowania SolidWorks, Siemens NX, Catia.

Modelowanie na podstawie skanu 3D – modelowanie BIM

Modele BIM tworzone na podstawie chmury punktów
Building Information Modelling umożliwiają ciągły i natychmiastowy dostęp do informacji o projekcie, jego kosztach i harmonogramach. Upraszcza się dzięki temu sam proces projektowy poprzez możliwość testowania w świecie wirtualnym rozmaitych wariantów i schematów, w celu optymalnego wyboru rozwiązań. BIM oznacza modelowanie informacji o budynku, a więc definiowanie elementów takich jak ściany, podłogi, okna i drzwi, ale też przewody elektryczne czy hydraulika. Powstały model CAD jest ich obrazem. Na podstawie zdefiniowanej pozycji czy kierunku danych elementów bardzo łatwo można generować plany 2D, przekroje i rysunki elewacji. Zajmujemy się tworzeniem modeli BIM w najczęściej używanych środowiskach Revit i Archicad, jako że wymiana danych pomiędzy dwoma formatami zwykle bywa problematyczna.

Dokumentacja płaska CAD 2D

Podejmujemy się zleceń związanych z generowaniem dokumentacji płaskiej 2D na podstawie skanów 3D.

W ofercie naszej firmy znajduje się:

  • skanowanie 3D budynków i generowanie na ich podstawie dokumentacji płaskiej 2D (z opcjonalnym modelowaniem 3D),
  • generowanie dowolnych widoków, rzutów elewacji, kładów i przekrojów w formie 2D na podstawie skanów 3D,
  • eksport wygenerowanej dokumentacji płaskiej 2D do dowolnego formatu (PDF, DWG, DWF, DXF, Catdrawing, PRT, SLDDRW).

Inżynieria odwrotna

Jako firma z wieloletnim doświadczeniem w branży oferujemy kompleksową obsługę w zakresie inżynierii odwrotnej. Wykonujemy projekty od A do Z, włączając w to skanowanie 3D, modelowanie 3D, wizualizacje, aplikacje VR, generowanie dokumentacji technicznej, pomiary oraz wytwarzanie prototypów i gotowych części za pomocą druku 3D. Zadowolenie klienta jest dla nas najważniejsze, dlatego dla każdego przypadku indywidualnie dobieramy optymalne rozwiązania.

Porównanie skanu i modelu 3D:

Wykorzystanie modelowania 3D

Modelowanie instalacji 3d

Zajmujemy się tworzeniem modeli instalacji, korzystając z programów takich jak Aveva PDMS i AutoCAD Plant. Nadają się one do przygotowywania opracowań większości rodzajów instalacji przemysłowych. Czym jest PLANT? To model 3D w istocie będący bazą danych, która zawiera informacje pozwalające projektować nowe instalacje chemiczne. To nie tylko reprezentacja przestrzeni trójwymiarowej obiektu, ale także dane pozwalające ustalić, jak będzie przebiegał montaż zaprojektowanej struktury i co będzie do niego niezbędne. Modele w tego typu oprogramowaniach pozwalają mieć pełną kontrolę nad pracami już od najwcześniejszego momentu projektowania aż do wprowadzania zmian czy udoskonaleń w obrębie już istniejącej instalacji.

Kiedy warto modelować w PDMS lub w AutoCAD Plant?
Są to rozwiązania idealne, kiedy zachodzi konieczność modernizacji instalacji w jakimkolwiek obiekcie lub stworzenia rysunków PID (schematu orurowania i oprzyrządowania) i ISO (rysunku technicznego maszynowego), choć inwentaryzacje powykonawcze są bardziej skomplikowane od modeli nowych instalacji. Stworzenie modelu PDMS można zlecić, jeśli posiada się wystarczająco dużo informacji na temat obiektu, na podstawie których można stworzyć bazę danych. Im więcej informacji, tym bardziej szczegółowy projekt, a w przypadku PDMS detale są niezwykle istotne. Oczywiście stopień szczegółowości modelu jest dostosowywany do indywidualnych potrzeb klienta.

Warto mieć na uwadze, że przygotowanie bardzo dokładnego projektu jest czasochłonne i, co za tym idzie – kosztowne. Przed przystąpieniem do tworzenia projektu powykonawczego ustalamy z klientem wszelkie niezbędne kwestie. Każdy model jest inny i wymaga innego nakładu czasu oraz pracy. W związku z tym ceny modeli są zróżnicowane i dostosowywane indywidualnie do każdego z naszych klientów. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszych wysokiej jakości usług!

Modelowanie pod wydruk 3D

Chcesz wydrukować przedmiot według swojego własnego projektu? Masz masę pomysłów i chcesz przekonać się, na czym dokładnie polega modelowanie 3D? Nic prostszego! Z pomocą przychodzi Ci nasz firma i oferowane przez nią modelowanie 3D. Dzięki zastosowaniu specjalnego oprogramowania i profesjonalnego sprzętu możemy urzeczywistnić twoje projekty! Wszystko, co oferujemy, jest oparte na naszej wiedzy technicznej i długoletnim doświadczeniu w branży projektów 3D. Zaufaj specjalistom i skontaktuj się z nami już dziś! Nikt nie zrozumie Cię lepiej niż ludzie pełni pozytywnej energii i mający podobną pasję.

Digitalizacja dokumentacji

Digitalizację dokumentacji wykonujemy w zakresie konwersji z dokumentacji archiwalnej do postaci cyfrowej 2D oraz 3D.
Wykonujemy parametryczne rysunki CAD 2D lub modele 3D elementów przemysłowych, konstrukcyjnych i maszyn.

Modelowanie budynków w technologii 3D

B3D to najlepszy zespół inżynierów specjalistów z zakresu inżynierii odwrotnej. Służymy ci swoim doświadczeniem i wiedzą z zakresu architektury oraz budowy obiektów użytkowych! Zaufaj specjalistom, dla których projektowanie i modelowanie budynków to chleb powszedni i zarazem pasja, której są w stanie poświęcić się bez reszty!