EXT TITAN

ext titan

Przemysłowa drukarka 3D na granulat

Dzięki innowacyjnej ekstruzji granulatu, drukarka EXT TITAN jest w stanie działać nawet 10 razy szybciej niż tradycyjne modele oparte na technologii filamentowej. Co więcej, wykorzystanie granulatu termoplastycznego pozwala obniżyć koszty produkcji nawet dziesięciokrotnie w porównaniu z tradycyjnymi materiałami jak filementy w szpulach. To idealne rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które dążą do optymalizacji procesów produkcyjnych i redukcji kosztów, a także w swojej strategii chcą uwzględnić różną skalę produkcji w czasie.

EXT TITAN: Drukarka na granulat z szeroką gamą materiałów

Druk 3D z granulatem to szeroki zakres dostępnych materiałów, często z większymi możliwościami niż tradycyjne filamenty. Dostępnych są setki różnych kombinacji, od miękkich i elastycznych materiałów po wysokowydajne, wzmocnione włóknem węglowym lub szklanym. Seria drukarek EXT TITAN umożliwiają korzystanie z tej szerokiej gamy materiałów, w tym elastomerów opracowanych przez firmę 3D SYSTEMS, a także z granulatu dostępnego powszechnie na rynku. Druk 3D z pelletu obniża koszty materiału kilkukrotnie oraz znacząco przyspiesza sam proces.

EXT TITAN umożliwia druk na materiałach o dowolnych właściwościach.

granulat do drukarki ext titan
PEKK z włóknem szklanym
Pellet rozpuszczalny w wodzie
ABS z włóknem węglowym

Korzyści druku 3D z granulatu

 • Szeroka gama materiałów, od standardowych tworzyw sztucznych po materiały wysokotemperaturowe i wysokowydajne
 • Możliwość stosowania elastomerów i materiałów o wysokiej zawartości włókna
 • Niskie koszty druku – do 10 razy niższe niż w przypadku druku z filamentu
 • Wysoka prędkość druku – do 10 razy wyższa niż w przypadku druku z filamentu

Podstawowe granulaty dla drukarki EXT TITAN

WysokowydajneStandardoweElastyczne
CF/GF ABS
PC
CF/GF PC
Nylon
CF/GF Nylon
CF/GF PEKK
CF/GF PEI
CF/GF PPS
PSU
PLA
ABS
PETG
ASA
PP
TPE
TPU
TPC
PEBA (elastyczny nylon)

EXT TITAN: drukarka oferująca szybki wydruk
i jednoczesną obróbkę CNC

EXT TITAN to drukarka 3D, która rewolucjonizuje przemysł dzięki swojej szybkości wydruku i jednoczesnej możliwości obróbki CNC. Ta zaawansowana technologia wprowadza efektywnością i jakość podczas produkcji elementów drukowanych

Wyższa precyzja i jakość:

 • Obrabiaj wydrukowane modele bezpośrednio na drukarce, zapewniając idealne dopasowanie i wysoką jakość wykończenia.
 • Osiągaj dokładność obróbki do 50 mikronów, tworząc modele o gładkich powierzchniach i ostrych detalach
 • Zintegrowana obróbka CNC eliminuje konieczność stosowania oddzielnych narzędzi, skracając czas produkcji i obniżając koszty.

Trzy funkcjonalne narzędzia w jednej drukarce 3D

Modele EXT TITAN 1070 oraz EXT TITAN 1270 posiadają kilka możliwych wariantów wyposażenia w narzędzia robocze

Możliwe warianty przy wyborze jednego narzędzia:Możliwe warianty przy wyborze dwóch narzędziMożliwe warianty przy wyborze trzech narzędzi
Ekstruder granulatuPodwójny ekstruder granulatu
Ekstruder granulatu + ekstruder filamenetu
Ekstruder granulatu + narzędzie frezujące
Podwójny ekstruder granulatu + ekstruder filamentu
Podwójny ekstruder granulatu + narzędzie frezujące
Ekstruder granulatu + ekstruder filamentu + narzędzie frezujące

Zalety zastosowania podwójnego ekstrudera granulatu w drukarce 3D

Maksymalne zalety nisko kosztowej ekstruzji granulatu oraz druku wielomateriałowego Dzięki dwóm ekstruderom granulatu otrzymają Pańśtwo możliwości druku z dwoma materiałami granulatu, np. rozpuszczalny materiał podpórkowy i materiał modelowy o wysokiej wydajności. Inne możliwości podwójnego druku z granulatowego obejmują drukowanie z dwoma różnymi materiałami, które są chemicznie kompatybilne, na przykład przejście od materiału sztywnego do elastycznego lub mieszanie kolorów.

Zalety zastosowania ekstrudera granulatu oraz filamentu w jednej drukarce 3D

Drukarki EXT Titan z hybrydowym systemem podwójnej ekstruzji granulatu oraz filamentu zapewniają elastyczność w wyborze odpowiedniej techniki druku. Dla dużych części, które należy wydrukować szybko, sprawdzi się ekstruzja granulatu, co da najwyższą z możliwych szybkości przyrost druku na rynku. Dla części, które wymagają wysokiej rozdzielczości i drobnych detali, ekstruzja filamentu jest lepszą metodą ze względu na jej szczegółowość. Hybrydowy druk pozwala również na drukowanie z dwoma materiałami, np rozpuszczalny materiał podpórkowy i materiał modelowy o wysokiej wydajności.

Zalety zastosowania ekstrudera granulatu oraz narzędzia frezującego CNC w drukarce

Poprzez połączenie ekstruzji granulatu z systemem frezowania 3-osiowego na tym samym nośniku układ ten umożliwia obróbkę części drukowanych 3D zarówno podczas, jak i po procesie drukowania. Metoda ta wnosi druk 3D na najwyższy poziom oferując jednocześnie szybki przyrost drukowanego elementu oraz jego precyzyjne wykończenie. Tylko 3D Systems oferuje unikalną konfigurację z trzema odrębnymi głowicami narzędzi — ekstruder granulatu, ekstruder filamentu i CNC — zapewniając niespotykaną elastyczność w czasie procesu druku. Ekstruder granulatu pozwala na szybkie tworzenie dużych części z dostępnym kosztowo materiałem granulowanym, podczas gdy narzędzie CNC tworzy gładką, o wysokiej jakości powierzchnię drukowanych przedmiotów. W takiej kombinacji ekstruder filamentu umożliwia drukowanie materiału podpórkowego w przypadku złożonych geometrii.

Branże w których sprawdzi się drukarka

Drukarka EXT TITAN otwiera nowe możliwości dla firm z różnych branż oferując wysoką wydajność i ekonomię druku

Motoryzacja: Drukowanie prototypów i funkcjonalnych części do samochodów, takich jak obudowy, elementy wnętrza, komponenty silnika i narzędzia.
Lotnictwo: Produkcja lekkich i wytrzymałych elementów konstrukcyjnych dronów, samolotów i śmigłowców, a także prototypowanie i tworzenie narzędzi.
Medycyna: Drukowanie implantów, modeli anatomicznych, protez, narzędzi chirurgicznych i biokompatybilnych elementów do zastosowań medycznych.
Elektronika: Produkcja obudów elektronicznych, prototypowanie i tworzenie funkcjonalnych elementów, takich jak złącza i anteny.
Produkcja dóbr konsumpcyjnych: Drukowanie personalizowanych produktów, elementów dekoracyjnych, narzędzi i prototypów.
Inne branże: Może być również wykorzystywana w wielu innych branżach, takich jak budownictwo, energetyka, edukacja, jubilerstwo i wiele innych.

Sposoby wykorzystania:

 • Prototypowanie: Drukarka pozwala na szybkie i tanie tworzenie prototypów, co umożliwia testowanie i walidację projektów przed rozpoczęciem produkcji seryjnej.
 • Produkcja: Drukarka może być wykorzystywana do produkcji funkcjonalnych części i elementów końcowych, co pozwala na obniżenie kosztów i zwiększenie elastyczności produkcji.
 • Narzędzia i oprzyrządowanie: Umożliwia drukowanie narzędzi i oprzyrządowania, co może usprawnić procesy produkcyjne i obniżyć koszty.
 • Formy: Drukarka może być wykorzystywana do drukowania form wtryskowych i innych form, co pozwala na szybką i tanią produkcję elementów z różnych materiałów.

Warianty drukarki

Model EXT TITAN 1070

Konfiguracje głowic narzędziowych:

Wytłaczarka granulatu + wytłaczarka granulatu/ wytłaczarka filamentu + narzędzie frezujące

Model wyposażony w dwie głowice drukujące oraz opcjonalnie narzędzie do frezowania. Dowolna konfiguracja głowic drukujących z których obie mogą być na pellet lub jedna na pellet a druga na tradycyjny filament. Drukarkę można dodatkowo wyposażyć w narzędzie do frezowania dzięki czemu zyskujemy dodatkowe możliwości obróbki wydrukowanych modeli, co optymalizuje i usprawnia proces produkcji elementów.

Parametry:

Przestrzeń robocza podczas druku: 1070mm X x 1070mm Y x 1118mm Z

Przestrzeń robocza podczas frezowania: 1041mm X x 990mm Y x 990mm Z

Model EXT TITAN 1070 LT

Konfiguracje głowic narzędziowych:

Wytłaczarka granulatu + wytłaczarka filamentu

Wariant drukarki bez wrzeciona frezującego z dwoma narzędziami do drukowania – wytłaczarka do pelletu oraz głowica drukująca z tradycyjnego filamentu

Parametry:

Przestrzeń robocza druku: 1070 mm X x 1070 mm Y x 1219 mm Z 

Model EXT TITAN 1270

Konfiguracje głowic narzędziowych:

Wytłaczarka granulatu + wytłaczarka granulatu/ wytłaczarka filamentu + narzędzie frezujące

Model jest wyposażona system wytłaczania granulatu i może być uzupełniona o dodatkowe głowice drukujące takie jak wytłaczarka filamentu lub druga wytłaczarka granulatu. Drukarkę można wyposażyć także w narzędzie do obróbki CNC. EXT 1270 umożliwia prawdziwie hybrydową produkcję elementów oraz obróbkę wydrukowanych części 3D zarówno w trakcie, jak i po procesie drukowania. TITAN 1270 posiada też większą przestrzeń roboczą w stosunku do modelu TITAN 1070.

Parametry:

Przestrzeń robocza podczas druku i frezowania: 1270 mm X x 1270 mm Y x 1829 mm Z

Finansowanie

Współpracujemy z bankiem Millenium, dzięki czemu możemy przedstawić Państwu propozycję finansowania inwestycji w postaci leasingu

Zamów próbny wydruk

Prześlij nam prosty model lub zdaj się na nas, a wyślemy próbkę, która pozwoli ocenić jakość wydruku z tej drukarki