DRUKARKA 3D – FUNMAT PRO 410

EKONOMIA W PRZEMYŚLE Z DRUKARKĄ FUNMAT PRO 410

Rozpocznij drukowanie na wysokotemperaturowych materiałach wysokiej wydajności takich jak PEEK, PEEK-CF, PEKK, ULTEM, PPSU oraz materiałach inżynierskich ( PA, PA-CF, PC, ABS ). Twoje wydruki zasługują na niezrównaną dokładność, która umożliwia wytworzenie wysokiej jakości skomplikowanych elementów i to znacznie szybciej niż do tej pory.

Dzięki prostej konfiguracji i intuicyjnej obsłudze FUNMAT PRO 410 jest doskonałym rozwiązaniem. Inteligentne funkcje, takie jak ostrzeżenie o zacięciu i braku filamentu oraz przywracanie wydruku po awarii zasilania, sprawią, że drukowanie będzie płynniejsze i przyjemniejsze.

Niezależnie od tego, czy pracujesz w przemyśle lotniczym, motoryzacyjnym, energetycznym, czy w jakiejkolwiek innej branży wymagającej części o wysokiej wydajności, ta drukarka otwiera nieskończone możliwości, które wykraczają daleko poza prototypowanie.

Dodatkowo, drukarka posiada dodatkową głowicę drukującą do materiału podporowego oraz podgrzewaną komorę na filament, dzięki której materiał zostaje poddany wstępnemu osuszeniu. 

Temperatura KOMORY WYDRUKU

90°C

TEMPERATURA STOŁU ROBOCZEGO

300°C

Temperatura dyszy

500°C

Ultra wysoka rozdzielczość – 50 mikronów

Niesamowita precyzja oraz spektakularne detale. Drukarka zaprojektowana z myślą o wysokowydajnym druku 3D i przemysłowej jakości 

Możliwość wydruku na wielu materiałach

Drukarka przemysłowa Funmat Pro 410

Model Funmat Pro 410 to wysokotemperaturowa dwugłowicowa drukarka przemysłowa 3D, która drukuje obiekty, korzystając z wysokowydajnych materiałów i tworzyw konstrukcyjnych, takich jak PEEK, PEEK-CF, PEKK, ULTEM, PPSU, PA, PA-CF, PC oraz ABS. Ponadto posiada otwarty system materiałowy, dzięki czemu jest kompatybilna z większością filamentów od innych marek. Urządzenie najczęściej wykorzystuje się do szybkiej personalizacji modeli, prototypowania i produkcji na małą skalę. 

Model Funmat Pro 410 został wyprodukowany przez chińską markę Intamsys. Jest to wiodąca na świecie firma high-tech, dostarczająca innowacyjne urządzenia 3D, materiały do druku 3D oraz funkcjonalne oprogramowania. Model Funmat Pro 410 stanowi część linii Funmat, w skład której wchodzą takie urządzenia jak Funmat Pro, Funmat HT i Funmat Pro 610 HT. 

Właściwości drukarki przemysłowej Intamsys – Funmat Pro 410

Drukarka przemysłowa 3D Funmat Pro 410 stanowi innowacyjne urządzenie działające w technologii FDM. Wydruki powstałe z jej udziałem są niezwykle dokładne, dzięki czemu narzędzie pozwala stworzyć wysokiej jakości skomplikowane elementy w niezwykle krótkim czasie. Co więcej, finalne obiekty są trwałe oraz odporne na uszkodzenia i działanie wysokich temperatur. Sprzęt został wyposażony w wiele funkcji, które usprawniają jego obsługę. Poniżej przedstawiono specyfikację techniczną urządzenia. 

Druk na wysokowydajnych tworzywach

Drukarka przemysłowa to dwugłowicowe urządzenie, które drukuje z wysokowydajnych i inżynierskich materiałów. Jest to możliwe, ponieważ maksymalna temperatura dyszy wynosi 500℃, komora nagrzewa się do 90℃, a podgrzewany stół roboczy może osiągnąć 160℃. Wysokie temperatury druku i zamknięta przestrzeń robocza pozytywnie wpływa na materiały, ograniczając ich odkształcanie i pękanie, zwłaszcza przy drukowaniu bardzo dużych obiektów. 

Otwarty system drukowania

Model Funmat Pro 410 drukuje przy użyciu wysokowydajnego i najpowszechniejszego filamentu o średnicy 1,75 mm. Otwarty system działania drukarki przemysłowej pozwala na korzystanie z materiałów eksploatacyjnych pochodzących od innych firm, dzięki czemu sprzęt zapewnia niezwykłą elastyczność i wygodę. 

Duży obszar roboczy

Drukarka 3D Funmat Pro 410 cechuje się dość dużym obszarem roboczym, który wynosi 305 x 305 x 406 mm. Wielkość pola pozwala drukować modele w jednym kawałku. Urządzenie w zdecydowanie krótszym czasie tworzy nowe prototypy w porównaniu do konwencjonalnych metod. 

Wysoka jakość wydruków

Urządzenie Funmat Pro 410 może drukować warstwy o grubości 50 mikronów. Dzięki temu wydrukowane obiekty są bogate w szczegóły o gładkich powierzchniach zewnętrznych. Drukarkę wyposażono w automatyczne poziomowanie oraz czujnik przywracający wydruk po awarii zasilania, co gwarantuje płynną pracę sprzętu. 

Drukarka 3D Funmat Pro 410 stanowi dobry wybór, ponieważ cechuje się prostą obsługą. Posiada dodatkowe funkcje, takie jak ostrzeżenie o zacięciu i braku filamentu, czy system chłodzenia cieczą. Model ma wszystkie wymagane certyfikaty CE i FCC. 

Zastosowanie drukarki przemysłowej Funmat Pro 410

Drukarki przemysłowe tego typu znajdują zastosowanie w przemyśle lotniczym, motoryzacyjnym, energetycznym i wszędzie tam, gdzie wymagane są części o wysokiej wydajności. Zastosowanie urządzeń do druku 3D zdecydowanie skraca czas tworzenia nowych prototypów i modeli o skomplikowanej geometrii. Przydaje się w produkcji niskoseryjnej, gdzie tworzone jest 100, 200, czy 300 obiektów. Oszczędza to nie tylko finanse, ale i roboczogodziny innych pracowników, którzy musieliby przestawić linię produkcyjną celem wyprodukowania kilkuset sztuk danego produktu. Ponadto drukarki przemysłowe nie generują dużej ilości odpadów oraz zużywają tylko potrzebną ilość filamentu. Urządzenie optymalizuje procesy przemysłowe, zmniejsza czas produkcji prototypów o ok. 50% oraz ogranicza wydatki na niezbędne materiały. 


Finansowanie

Współpracujemy z bankiem Millenium, dzięki czemu możemy przedstawić Państwu propozycję finansowania inwestycji w postaci leasingu

Zapytaj o drukarkę
FUNMAT PRO 410

Zadzwoń lub napisz do nas, żeby dowiedzieć się wszystkiego na temat drukarki. Doradzimy w zakresie zakupu drukarki i razem przeanalizujmy czy jest to model odpowiedni do Państwa oczekiwań

Zamów próbny wydruk

Prześlij nam prosty model lub zdaj się na nas, a wyślemy próbkę, która pozwoli ocenić jakość wydruku z tej drukarki

Drukarki przemysłowe w technologii fdm

Zobacz pozostałe modele drukarek Intamsys