Jaka drukarka 3D dla początkującego?

  • Post category:blog

Jaka drukarka 3D dla początkującego?

Drukarka 3D dla początkującego

Najtańsza drukarka 3DOsoby zainteresowane drukiem 3D muszą zdawać sobie sprawę z tego, że jest to dość kosztowne hobby. Jednak technologia wciąż gna naprzód, a co za tym idzie – dziś mamy do wyboru co najmniej kilka niskobudżetowych drukarek 3D. Niestety nie wszystkie z nich są godne polecenia. Przy wyborze tego rodzaju taniego sprzętu należy mieć na uwadze względy bezpieczeństwa. Jest to niezwykle istotne zwłaszcza po tym, jak w 2017 roku na rynku pojawiły się chińskie drukarki Anet A6 i Anet A8. Jak się okazało, w ich przypadku niska cena szła w parze z niedopracowaną konstrukcją grożącą powstawaniem spięć, a nawet wybuchem pożaru. Jaki sprzęt wybrać, aby mieć pewność, że jego użytkowanie będzie bezpieczne? Wiele osób mających doświadczenie w druku 3D twierdzi, że najlepsza drukarka 3D dostępna w niskiej cenie to Creality Ender 3 Pro.

Wybór drukarki 3D

Creality Ender 3 Pro – jak działa drukarka 3D?Wspomniany wyżej model drukarki 3D jest polecany nie tylko z uwagi na bezpieczeństwo użytkowania, jakie gwarantuje, ale też ze względu na prostotę obsługi, co jest niezwykle ważne zwłaszcza z perspektywy osób początkujących. Drukarka jest gotowa do użytku zaraz po złożeniu i zachwyca jakością wydruków. Co istotne, nie wymaga ona żadnych modyfikacji ani ulepszeń, by drukować wysokiej jakości modele z różnych materiałów. Do sprzętu dołączone są materiały do drukarki 3D w postaci filamentów oraz zapasowe części do drukarki 3D i akcesoria w postaci kluczy, imbusów, szpachelki do odrywania wydruków, a także karty micro SD z czytnikiem. Sama budowa drukarki 3D jest solidna, co gwarantuje jej stabilność i wysoką jakość wydruków.

Drukarka jest sprzedawana w częściach, co oznacza, że wymaga złożenia. W przypadku dość zaawansowanego modelu oferującego wiele funkcji, jakim jest Creality Ender 3 Pro, może to potrwać nawet do kilku godzin. Tak jak większość drukarek 3D przeznaczonych do użytku domowego, także Creality Ender 3 Pro korzysta z technologii FDM polegającej na roztapianiu materiału w głowicy drukarki, a następnie wyciskaniu go przez dyszę. Twardnieje on w wyniku spadku temperatury. Inne polecane modele poza Creality Ender Pro 3, które sprawdzą się w warunkach domowych to nieco tańsza drukarka Tronxy X1 i nieco droższa Panowin F1. Należy jednak pamiętać, że branża druku 3D intensywnie się rozwija, dlatego na rynku dostępnych jest wiele innych, budżetowych urządzeń, a z każdym kolejnym rokiem pojawiają się nowe modele. Przedstawione w artykule propozycje są jedynie wyrazem naszej subiektywnej opinii.

Zobacz kilka modeli drukarek dostępnych w naszym sklepie: