Inżynieria odwrotna

Modelowanie CAD obiektów otrzymanych w wyniku inżynierii odwrotnej lub projektowanie na podstawie dostarczonej dokumentacji. Dostarczane formaty plików to *.IGS, *.STP, *.ASCI, *.PLY, *.OBJ.

Porównanie skanu i modelu 3D:

Inżynieria odwrotna – zastosowanie skanerów 3D w programowaniu zwrotnym

Inżynieria odwrotna jest stosowana w wielu sektorach przemysłu. Zależnie od własnych preferencji, można ją wdrożyć w branżach tj.:

 • motoryzacja,
 • architektura,
 • energetyka,
 • sztuka,
 • medycyna.

Inżynieria odwrotna w medycynie jest praktykowana najdłużej. W tym przypadku wytwarzane są m.in. implanty – właśnie poprzez wdrożenie programowania zwrotnego. Proces ten można wykorzystać również do innych celów. Przykładowo do szczegółowej analizy produktów konkurencyjnych przedsiębiorstw lub w celu dostarczania zaawansowanych detali i części, które obecnie są trudnodostępne.

Inżynieria odwrotna – prezentacja rozwiązań firmy B3D

Inżynieria odwrotna w przypadku przedsiębiorstwa B3D składa się z 7 głównych aspektów:

 1. proces produkcji,
 2. obiekt,
 3. skanowanie 3D,
 4. modelowanie,
 5. pomiary,
 6. testowanie druku 3D,
 7. dokumentacja techniczna.

Rozwiązania, które Państwu oferujemy pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze. W jaki sposób? Otóż za sprawą zastosowania inżynierii odwrotnej mamy dostęp do zaawansowanych (i starannie dobranych) danych CAD. Odzwierciedlają one obiekty rzeczywiste. Dzięki temu w łatwy sposób można zaprojektować obiekty doskonale wpasowane do pozostałych elementów oraz detali. 

Patrząc na ten cały proces obiektywnie – inżynieria odwrotna umożliwia modernizację kompleksowego procesu produkcyjnego.

Oferujemy wysokiej jakości skanery 3D. Zachęcamy do sprawdzenia oferty naszego sklepu internetowego. Można znaleźć w niej m.in.:

 • Ręczny skaner – Peel 3D,
 • Skaner 3D ze stołem obrotowym i statywem – Creality CR-Scan 01,
 • Ręczny skaner 3D w wersji demo – Peel 3D.

Gwarantujemy terminową realizację naszych usług. Do każdego zlecenia podchodzimy profesjonalnie.