Kontrola jakości 3D

Twoja technologia poddana naszej kontroli 

Raport na podstawie skanowania

Usługi pomiarowe z wykorzystaniem skanera 3D

Kontrola jakości na podstawie skanu 3D

Wykonujemy kontrolę jakości na podstawie usługi, jaką jest skanowanie 3D. Korzystamy z najnowszego modelu skanera zaprojektowanego w wersji przemysłowej High End niemieckiej firmy AICON 3D System. Skanujemy z dokładnością do 0,01 mm, co pozwala być pewnym rezultatów wykonywanych działań.

Jak działamy?

To bardzo proste. Klienci otrzymują raporty pomiarowe z możliwością samodzielnej edycji wyników. W zależności od własnych preferencji można zdecydować się na m.in.:

  • wykonywanie zrzutów ekranu,
  • pokazywanie przekrojów,
  • wyświetlanie mapy odchyłek w dowolnej pozycji.

Do każdej czynności przykładamy należytą uwagę. Klientów obsługujemy profesjonalnie – dokładnie sprawdzamy detale i pochodzimy profesjonalnie do wykonywanych usług. Gwarantujemy również terminowość wraz z fachowym doradztwem.

Automatyczne skanowanie 3D ułatwiające kontrolę jakości

Automatyczne systemy związane ze skanowaniem 3D ułatwiają kontrolę jakości na wiele sposobów. Pozwalając w łatwy sposób przygotować plany pomiarowe, gwarantując również precyzję i wysoką jakość otrzymanych danych. To absolutna rewolucja dedykowana m.in. dla osób działających w środowisku produkcyjnym.

Przykładowy raport zeskanowanego obiektu

Pomiary przemysłowe 3D

Świadczymy usługi pomiarowe 3D z wykorzystaniem skanera światła strukturalnego. Urządzenie, którym dysponujemy, jest wyposażone w dwie kamery o rozdzielczości 8Mpix i pozwala na prowadzenie procesu digitalizacji z dokładnością +/-0,01mm. Wykonujemy skanowanie obiektów przemysłowych z wykorzystaniem zaawansowanego oprogramowania pomiarowego. W ten sposób mamy możliwość przeprowadzenia szybkiej oceny jakości wyrobu. Porównując zeskanowany obiekt względem modelu matematycznego, szybko możemy dokonać rzetelnej i niezależnej oceny geometrii oraz jej zgodności z założeniami konstruktora. Kolorowa mapa odchyłek stanowi wygodne narzędzie w ocenie kształtów swobodnych. Przy pomocy naszego systemu jesteśmy w stanie zagwarantować wysoką precyzję i szczegółowość dostarczonych danych.

Dlaczego pomiary przemysłowe 3D są niezbędne w obecnych czasach? – zalety

Pomiary przemysłowe 3D pozwalają m.in.:

  • zaoszczędzić czas,
  • zmaksymalizować wydajność pomiarową,
  • odciążyć pracowników biurowych z powtarzalnych obowiązków pomiarowych.

Warto również wspomnieć, iż pomiary przemysłowe mogą być wykonywane na całej powierzchni obiektu. Dzięki temu rozwiązaniu uzyskasz wysokiej jakości dane pomiarowe.

Skanowanie obiektów przemysłowych

Skanery 3D usprawniają przemysł i branżę produkcyjną na całym świecie. Wykorzystuje się je jako narzędzia kontroli jakości, gdzie to właśnie przestrzenny charakter skanowania odgrywa kluczową rolę. Kontrola jakości 3D to rozwiązanie wprowadzone w tysiącach linii produkcyjnych na całym globie! Skanery, które oferujemy, doskonale wykrywają kształty i tekstury, następnie porównując je szczegółowo z podanym wzorcem. To właśnie nasz sprzęt ma największe szanse, by wykryć uchybienia i odstępstwa od normy z uwagi na swą wysoką precyzję.

Przeznaczeniem naszych skanerów 3D jest precyzyjne odwzorowanie wszelakich tekstur, kształtów i innych cech geometrycznych obiektów. Sprzęt 3D analizuje dokładnie powierzchnię każdego skanowanego przedmiotu, co czyni go idealnym kontrolerem jakości! Zapewniamy Was, że kontrola jakości 3D odgrywa decydującą rolę, jeśli chodzi o usprawnienie procesu produkcji, a rodzaj branży praktycznie nie ma znaczenia!