Kontrola jakości na podstawie skanu 3D

Skanujemy z dokładnością do 0,01 mm. Korzystamy z najnowszego modelu skanera w wersji przemysłowej High End niemieckiej firmy AICON 3D System, dlatego jesteśmy pewni jakości rezultatów naszych działań. Klient otrzymuje raport pomiarowy z możliwością samodzielnej edycji otrzymanych wyników, tj. wykonywania zrzutów ekranu, pokazywania przekrojów czy wyświetlania mapy odchyłek w dowolnej pozycji.

Przykładowy raport zeskanowanego obiektu

Pomiary przemysłowe 3D

Świadczymy usługi pomiarowe 3D z wykorzystaniem skanera światła strukturalnego. Urządzenie, którym dysponujemy, jest wyposażone w dwie kamery o rozdzielczości 8Mpix i pozwala na prowadzenie procesu digitalizacji z dokładnością +/-0,01mm. Wykonujemy skanowanie obiektów przemysłowych z wykorzystaniem zaawansowanego oprogramowania pomiarowego. W ten sposób mamy możliwość przeprowadzenia szybkiej oceny jakości wyrobu. Porównując zeskanowany obiekt względem modelu matematycznego, szybko możemy dokonać rzetelnej i niezależnej oceny geometrii oraz jej zgodności z założeniami konstruktora. Kolorowa mapa odchyłek stanowi wygodne narzędzie w ocenie kształtów swobodnych. Przy pomocy naszego systemu jesteśmy w stanie zagwarantować wysoką precyzję i szczegółowość dostarczonych danych.

Skanowanie obiektów przemysłowych

Skanery 3D usprawniają przemysł i branżę produkcyjną na całym świecie. Wykorzystuje się je jako narzędzia kontroli jakości, gdzie to właśnie przestrzenny charakter skanowania odgrywa kluczową rolę. Kontrola jakości 3D to rozwiązanie wprowadzone w tysiącach linii produkcyjnych na całym globie! Skanery, które oferujemy, doskonale wykrywają kształty i tekstury, następnie porównując je szczegółowo z podanym wzorcem. To właśnie nasz sprzęt ma największe szanse, by wykryć uchybienia i odstępstwa od normy z uwagi na swą wysoką precyzję.

Przeznaczeniem naszych skanerów 3D jest precyzyjne odwzorowanie wszelakich tekstur, kształtów i innych cech geometrycznych obiektów. Sprzęt 3D analizuje dokładnie powierzchnię każdego skanowanego przedmiotu, co czyni go idealnym kontrolerem jakości! Zapewniamy Was, że kontrola jakości 3D odgrywa decydującą rolę, jeśli chodzi o usprawnienie procesu produkcji, a rodzaj branży praktycznie nie ma znaczenia!