W 2018 roku firma B3D s.c. została objęta dofinansowaniem na operację w ramach działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4 Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej w zakresie Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014 – 2020, w ramach celu: Wspieranie różnicowania działalności w ramach rybołówstwa przemysłowego i poza nim, wspieranie uczenia się przez całe życie i tworzenie miejsc pracy na obszarach rybackich i obszarach akwakultury obejmującej różnicowanie działalności lub dywersyfikacja zatrudnienia osób wykonujących pracę związaną z sektorem rybołówstwa i akwakultury przez tworzenie lub utrzymanie miejsc pracy niezwiązanych z podstawową działalnością rybacką. Operacja jest realizowana pt. „Alternatywny rozwój lokalnej działalności gospodarczej w innowacyjnych technologiach”. W wyniku realizacji operacji zostanie osiągnięty cel określony jako: Szeroko rozumiany rozwój przedsiębiorstwa w zakresie jakościowym i ilościowym. Efektem operacji jest wzrost zatrudnienia poprzez utworzenie miejsca pracy w ilości 1 etatu oraz wzrost dochodowości przedsiębiorstwa. Całkowita wartość operacji to 226.487,40 zł; wartość pomocy finansowej przyznanej na realizację operacji: 92.068,00 zł; współfinansowanie ze środków Unii Europejskiej, w ramach EFMR, wynosi 78.258,00 zł.
  • en
  • de
2019-11-08

Technologie przyrostowe w pigułce

Technologia przyrostowa usprawnia proces produkcji

Za przełom w podejściu do produkcji przy wykorzystaniu technologii addytywnych uważa się moment, w którym marka Adidas ogłosiła, że zamierza korzystać z druku 3D przy produkcji butów, a następnie na ten sam krok zdecydowali się również inni producenci obuwia sportowego. Jedną z największych zalet technologii druku 3D jest to, że pozwala w pełni personalizować wytwarzane produkty. Jest to szczególnie doceniane w niektórych branżach, w tym właśnie wśród projektantów i producentów obuwia. Dzięki rozwiniętej technologii można doskonale dopasować buty do kształtu stopy klienta.

Technologie 3D - inżynieria wsteczna

W technologii 3D duże znaczenie ma inżynieria wsteczna, która polega na przenoszeniu do oprogramowania CAD modeli przedmiotów już istniejących, by je zmodyfikować lub by na podstawie ich kształtu stworzyć spersonalizowany produkt, jak ma to miejsce w przypadku projektowania sportowego obuwia dostosowanego do indywidualnych potrzeb użytkowników. Za pomocą specjalnych skanerów 3D kształt stopy jest skanowany i przenoszony do specjalnego oprogramowania do projektowania 3D. Dzięki jej modelowi cyfrowemu możliwe staje się zaprojektowanie butów wprost stworzonych dla konkretnego klienta. To jednak nie wszystko - kształt buta dostosowywany jest do użytkownika także na podstawie analizy chodu. Idealnie zoptymalizowane kontur i punkty nacisku gwarantują doskonałą stabilizację i amortyzację podczas uprawiania sportu. Takie buty to idealny wybór dla zawodowych sportowców, w przypadku których odpowiedni strój sportowy ma znaczny wpływ na komfort i efektywność treningów, a co za tym idzie - na osiągane wyniki.

Projekt butów marki adidas z wykorzystaniem technologii 3d

Nie tylko funkcjonalność

Obuwie czy inne personalizowane produkty tworzone z wykorzystaniem technologii 3D wyróżniają się niezwykłą funkcjonalnością, lecz to nie wszystko. Adidas UltraBOOST Nest to limitowany model butów zaprojektowany we współpracy z designerem KXIV. Jego kształt oraz charakterystyczna faktura inspirowane architekturą Stadionu Narodowego w Pekinie były możliwe do uzyskania właśnie dzięki drukowi 3D. Projekt robi duże wrażenie i zdecydowanie wyróżnia się spośród pozostałych propozycji marki.

Usługi druku 3D cieszą się nieustannie rosnącym zainteresowaniem. Jest to technologia, która z biegiem czasu znajduje coraz więcej zastosowań, zdecydowanie ułatwiając produkcję we właściwie każdym sektorze przemysłu.