Usługi 3D w Bydgoszczy – skanowanie 3D, drukowanie 3D, modelowanie 3D

Technologie addytywne pozwalają na tworzenie przedmiotów z wykorzystaniem drukarek 3D, używających w swojej pracy różnych materiałów, tzw. filamentów. Jednocześnie technologia 3D pozwala na wierne odwzorowywanie obiektów już istniejących – wszystko dzięki skanowaniu przestrzennemu. Poznajcie naszą firmę – B3D, która zajmuje się właśnie takimi dziedzinami. Możemy zaoferować naszym klientom nowoczesne usługi 3D w Bydgoszczy i okolicy, właściwie w całym województwie kujawsko-pomorskim.

Szukasz usługi 3D w Bydgoszczy lub w pobliżu?

Skontaktuj się z nami, a otrzymasz odpowiedź nawet na najtrudniejsze pytania z dziedziny technologii 3D. Świadczymy usługi druku 3D oraz skanowania 3D na terenie Bydgoszczy

Nowoczesna firma na rynku druku 3D

Nasza firma być może nie ma wieloletniej historii, ale za to prezentuje świeże spojrzenie na kwestie drukowania 3D. W Bydgoszczy nie mamy swojej głównej siedziby, ale skutecznie obsługujemy naszych klientów pochodzących z tego miasta i okolicznych miejscowości, oferując im wiele usług związanych z technologią addytywną i skanowaniem lub modelowaniem 3D. Bydgoszcz jest miastem nowoczesnym, w którym dostrzegamy dla siebie potencjał rozwojowy, dlatego chcieliśmy zaznajomić potencjalnych klientów z naszą firmą i metodami działania.

Poznaj nas, a dostrzeżesz, że drukowanie 3D i skanowanie 3D, także w Bydgoszczy, nie jest dla nas jedynie pracą, którą wykonujemy każdego dnia. To pasja, w której się realizujemy. Każdy z naszych pracowników ma szeroką wiedzę dotyczącą usług 3D. W Bydgoszczy możecie więc zlecić wydruk 3D ekspertom, którzy nie tylko zrealizują samą usługę, ale jednocześnie doradzą klientom, jak go ulepszyć i co jeszcze można wykonać w ramach modelowania 3D.

Szeroka paleta usług 3D w Bydgoszczy

Zajmujemy się nowoczesnymi technologiami związanymi z procesem inżynierii odwrotnej, czyli skanowania 3D oraz technologią addytywną i drukowaniem w trójwymiarze z wykorzystaniem najnowocześniejszych drukarek 3D. Mamy przygotowaną dla Ciebie kompleksową ofertę usług, obejmującą druk 3D, skanowanie 3D oraz także tworzenie modeli 3D na zlecenie naszych klientów.

Dokładamy wszelkich starań do tego, by efekt naszych prac nad zleceniem był satysfakcjonujący, czy będzie to wydruk 3D, czy model 3D. W Bydgoszczy jako nasz klient możesz przesłać nam zdjęcie z wymiarami do wyceny przy skanowaniu 3D albo model w formacie STL do wyceny drukowania 3D, przy założonej ilości wydruków.  Jeśli nie masz jeszcze gotowego modelu 3D, pomożemy Ci go przygotować w odpowiednim programie i formacie przeznaczonym do późniejszego drukowania 3D.

Jak wygląda praca naszej firmy B3D?

W zależności od tego, jaką usługę 3D będziesz skłonny zamówić w B3D, inaczej wygląda praktyka naszej pracy nad zleceniem. Zawsze jest to wieloetapowy proces, który polega z jednej strony na przenoszeniu do środowiska cyfrowego modeli istniejących produktów i obiektów albo na przenoszeniu do świata rzeczywistego przedmiotów, których model cyfrowy otrzymujemy.

Jeśli chodzi o skanowanie 3D w Bydgoszczy, podobnie jak w każdym innym mieście, w którym realizujemy swoje usługi, najpierw musimy zeskanować pożądany obiekt i stworzyć model trójwymiarowy. Może on posłużyć do wykonania prototypów danego produktu. Jako zamawiający możesz wpływać na kształt modelu trójwymiarowego. Kiedy jest on już gotowy i zaakceptowany przez klienta, może podlegać testowemu wydrukowi. Przygotowujemy przy tym dla niego pełną dokumentację techniczną. Staje się ona podstawą do rozpoczęcia procesu produkcji, także z wykorzystaniem drukowania 3D.

Usługi 3D w Bydgoszczy i okolicy

Świadczymy najwyższej jakości usługi 3D w Bydgoszczy i okolicy. Zajmujemy się m.in. skanowaniem światłem strukturalnym (bardzo dokładną metodą skanowania), skanowaniem laserowym oraz skanowaniem z teksturą (tzw. fotogrametrią). Naszym klientom proponujemy również modelowanie 3D, druk 3D oraz serwis 3D. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii, które oferujemy zaoszczędzisz czas, sprawisz, że Twoja praca będzie bardziej wydajna i najprawdopodobniej uzyskasz przewagę konkurencyjną ze względu na znakomite jakościowo projekty.

Jeżeli chcesz zaoszczędzić pieniądze i korzystać z urządzeń działających w oparciu o różne technologie – skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie. 

Skanowanie 3D Bydgoszcz – świadczymy kompleksowe usługi dla Twojej firmy

Interesuje Cię usługa skanowania 3D w Bydgoszczy? W takim razie dobrze trafiłeś! Jesteśmy specjalistami wyróżniającymi się ogromną pasją do modelowania, skanowania, druku oraz wszystkich innych usług 3D. Spośród konkurencji wyróżniają nas przede wszystkim:

 • profesjonalne podejście do klienta,
 • podejmowanie się każdego zlecenia,
 • różne technologie druku,
 • kompleksowa oferta,
 • przystępne ceny.

Sprawdź naszą ofertę już dziś. Proponujemy m.in. skanowanie 3D, druk 3D, modelowanie 3D oraz serwis 3D. Oprócz tego tworzymy również modele 3D pod aplikacje VR (ang. Virtual Reality), ale także same aplikacje (np. do zdalnego nauczania). Warto również wspomnieć, iż ze względu na najnowsze modele skanerów 3D w Bydgoszczy umożliwiamy pomiary najwyższej dokładności.

Drukowanie 3D na obszarze Bydgoszczy i okolicy

Drukowanie 3D na obszarze Bydgoszczy i okolicy jest naszym głównym zajęciem (na równi ze skanowaniem i modelowaniem 3D). Drukujemy z bardzo różnorodnych materiałów i wyróżniamy się dużym zapleczem nowoczesnych drukarek. Technologie druku 3D, w jakich działamy to m.in.:

 • MJF (ang. Multi Jet Fusion),
 • FDM (ang. Fused Deposition Modelling),
 • SLS (ang. Selective Laser Sintering),
 • SLM (ang. Selective Laser Melting)..

Specjalizujemy się również w technologiach SLA/DLP/LCD bazujących na polimeryzacji za pomocą światła laserowego. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z konkretnej usługi lub zamówienie wybranego produktu, koniecznie napisz do nas maila lub zadzwoń. Z chęcią doradzimy odnośnie proponowanych rozwiązań – w taki sposób, żebyś mógł zaoszczędzić środki finansowe i zyskać na czasie.

Modelowanie 3D – Bydgoszcz i województwo kujawsko-pomorskie

Spośród technologii modelowania 3D w Bydgoszczy wyróżniamy m.in.:

 • inżynierię odwrotną,
 • modelowanie na podstawie dokumentacji,
 • tworzenie dokumentacji z obiegów rzeczywistych,
 • modelowanie na podstawie skanu 3D.

Bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu postanowiliśmy dodatkowo stworzyć serię praktycznych szkoleń i konsultingów na bazie których klienci żądni wiedzy będą mogli zautomatyzować pewne procesy, poprawić swoją wydajność i szybkość w zakresie modelowania, drukowania i projektowania 3D. Usługi 3D (jak i szkolenia) są dostępne zarówno dla klientów z Bydgoszczy i województwa kujawsko-pomorskiego, ale także dla osób z innych części Polski.

Zalety wiążące się z inwestycją w usługi 3D – Bydgoszcz i okolice

Istnieje wiele zalet wiążących się z inwestycją w usługi 3D. Decydując się na korzystanie z nowoczesnych technologii druku 3D możesz m.in.:

 • zaoszczędzić środki finansowe – druk 3D jest bardzo opłacalnym rozwiązaniem zarówno w przypadku małych, jak i większych serii produkcyjnych;
 • wypracować przewagę konkurencyjną – tworząc modele zdecydowanie wyższej jakości niż konkurencja (z większą liczbą dopracowanych detali);
 • stworzyć prawie wszystko – a korzystając z usług przedsiębiorstwa B3D dosłownie wszystko, co przyjdzie Ci do głowy (jedynym ograniczeniem jest dostępność materiałów, bo urządzenia mamy bardzo różnorodne, dostosowane do preferencji niemal każdego klienta).

Istotną korzyścią usług 3D w Bydgoszczy i okolicach (oraz w zakresie całej Polski) jest możliwość ograniczenia ryzyka związanego z produkcją. Druk 3D jest na tyle dopracowanym procesem, że projektanci mogą weryfikować prototypy produktów przed rozpoczęciem znacznych inwestycji produkcyjnych.