Poznań - usługi skanowania i druku 3D

dukarnia 3d w Poznaniu

Nasza drukarnia 3D w Poznaniu

Znajdujemy się na ulicy Derenowej 4 w Poznaniu ( jest to dzielnica Szczepankowo) Drukarnia jest wyposażona w największe i najnowsze drukarki, zdolne do druku przemysłowego z dowolnego materiału.

Prześlij model w formacie STL do wyceny drukowania 3d

Dlaczego drukarnia 3D firmy B3D jest najlepsza w Poznaniu i całej Wielkopolsce?

  • Na naszych drukarkach wydrukujesz w Poznaniu z termoplastów, żywic, silikonu i metalu – wszystkie dostępne metody druku w jednym miejscu
  •  Posiadamy drukarki przemysłowe 3D umożliwiające wydrukowanie w Poznaniu wielkogabarytowych przedmiotów
  • Wieloletnie doświadczenie załogi firmy w druku 3D, które pozwoli dobrać odpowiedni materiał, ograniczyć koszty i co najważniejsze doradzi w nieoczywistych kwestiach związanych z trudnym wydrukiem
Drukarki przemysłowe w technologii fdm

Drukarki 3D Poznań - sklep i serwis

Zapraszamy do naszej siedziby w Poznaniu, gdzie można na miejscu kupić lub serwisować drukarki 3D. Zdajemy sobie sprawę że czasami trzeba sprzęt zobaczyć i w „namacalny” sposób dokonać wyboru. W siedzibie na ulicy Dereniowej 4 posiadamy szeroki wybór drukarek, począwszy od amatorskich zestawów do tysiąca złotych, a skończywszy na profesjonalnych drukarkach w każdej technologii druku: SLM, SLA, FDM czy drukarki do silikonu. Na miejscu działa nasza drukarnia 3D, na której pracuje większość tych drukarek, więc jest też możliwość próbnego wydruku. Najlepiej umówić się przed przyjazdem i wysłać nam model, który wydrukujemy. Świadczymy także usługi serwisu i naprawy drukarek 3D. 

Skanowanie 3D Poznań – Najlepsze Ceny!

Prześlij zdjęcie z wymiarami do wyceny skanowania 3d

Drukowanie i skanowanie 3D jest dziedziną działalności, w której się specjalizujemy. Jesteśmy z Poznania i właśnie m.in. tu oraz w całym województwie wielkopolskim możemy zaoferować klientom swoje bogate usługi. Dysponujemy odpowiednim sprzętem do prowadzenia działań z zakresu skanowania dla różnych gałęzi przemysłowych, takich jak medycyna, budownictwo, przemysł czy muzealnictwo. Zapoznaj się z naszą ofertą i zobacz wszystkie nasze usługi 3D w Poznaniu, jakie możemy wykonać.  Realizujemy w oparciu o najnowocześniejszy park maszynowy.

Usługi skanowania 3D w Poznaniu i Wielkopolsce, dla których nie ma trudnych wyzwań

Posiadamy skanery 3D, które poradzą sobie z każdym zadaniem, niezależnie czy jest to element do zeskanowania gdzie liczą się detale wielkości 0,01 mm, czy też skanowanie budynku. Posiadamy ultra precyzyjne i szybkie skaner pozwalające odwzorować obiekt z najwyższą dokładnością. Podejmujemy się skanowania budynków w Poznaniu jak i całej Wielkopolsce. Do tego zadania jesteśmy również wyjątkowo przygotowani, gdyż w swoim arsenale posiadamy skanery objętościowe, które cechują się największą szybkością i precyzją skanowania takich obiektów

  • Posiadamy skaner 3D którego precyzja wynosi do 0,01 mm. Świadczymy nim usługi skanowania 3D pod precyzyjne modele 3D oraz na potrzeby kontroli jakości.
  • Posiadamy skanery objętościowe do budynków – najszybsza usługa skanowania na rynku. Mamy skanery, które są szybkie i nie wymagają punktów kontrolnych
skanowanie 3d w Poznaniu

Kontakt w sprawie skanowania 3D:

Kim jesteśmy?

Poznaj nas, a zobaczysz, że oferujemy Ci profesjonalne skanowanie 3D. Poznań jest miastem, w którym mamy siedzibę, ale nie ograniczamy się wyłącznie do obsługi klientów w stolicy Wielkopolski. Istniejemy na rynku drukowania 3D w Poznaniu od kilku lat, obsługując odbiorców naszych usług w całej Polsce, jak i za granicą.  Druk 3D jest nie tylko przedmiotem naszej pracy, ale również pasji, którą staramy się pogłębiać każdego dnia.

Co możemy zaoferować klientom?

Nasza kompleksowa oferta w zakresie technologii 3D obejmuje takie usługi jak drukowanie 3D, skanowanie 3D, jak i modelowanie 3D. Poznań jest miejscem, w którym wykonujemy zamówione przez klientów obiekty. Proces wykonania usługi w zależności od tego, co ona obejmuje, jest wieloetapowy. Przy skanowaniu 3D najpierw musimy otrzymać obiekt, który mamy zeskanować. Następnie tworzony jest na podstawie skanu 3D model trójwymiarowy, który może służyć jako wzór do wykonania prototypów danego produktu. Możemy w nim wprowadzać zmiany na życzenie klienta, modyfikować go właściwie w sposób dowolny. Kiedy projekt 3D jest już zaakceptowany przez klienta, możemy przystąpić do testowego druku i przygotowania dokumentacji technicznej, która pozwoli na rozpoczęcie procesu produkcji krótko lub długoseryjnej.

Skanujemy 3D z wykorzystaniem światła strukturalnego, dlatego możemy skutecznie zeskanować wszelkiego rodzaju obiekty o średnicy do 2 metrów, z dokładnością nawet do 10 mikrometrów. Dokonujemy kontroli jakości druku 3D w Poznaniu i archiwizujemy projekty 3D na życzenie naszych klientów. Przeprowadzamy modelowanie 3D i wykonujemy dokumentację 2D, tj. rysunki płaskie.

Wydruk trójwymiarowy może być przeprowadzony przez naszą firmę z wykorzystaniem różnych materiałów, tzw. filamentów, w technologii druku FDM/FFF. Np. PLA i ABS z różnymi domieszkami materiałów. Prowadzimy wydruk 3D w technologii SLS, spiekanie proszku laserem i w technologii SLA/DLP z żywicy światłoutwardzalnej.

Atuty działalności firmowej B3D

Dlaczego warto wybrać usługi B3D? Wydruk 3D w Poznaniu realizowany przez naszą firmę z pewnością zostanie wykonany z dużą dokładnością, dlatego wszelkie szczegóły projektowe zostaną doskonale odwzorowane na finalnym modelu. Także przy odwrotnych usługach, czyli przy skanowaniu 3D dbamy o to, by skanowane światłem strukturalnym obiekty przenoszone do środowiska cyfrowego odzwierciedlały stan rzeczywisty obiektu.

Nasze dokumentacje 3D i 2D zawsze są tworzone przez specjalistów, z dbałością o precyzję obliczeń i opisów. Świadczymy także usługi sprzedażowe, oferując klientom wysokiej jakości drukarki 3D i skanery 3D, wraz z obsługą przed i posprzedażową.

Rozwój naszych usług na pierwszym miejscu

Jak niewielka firma oferująca druk 3D z Poznania może konkurować z największymi firmami w branży w Polsce? Otóż traktujemy drukowanie i modelowanie 3D oraz skanowanie trójwymiarowe nie tylko jako pracę do wykonania, ale dziedzinę pasjonującą, w której chcemy się rozwijać i doskonalić wykonywane usługi. Zależy nam na pełnej satysfakcji klientów z podjętej z nami współpracy. Dlatego nie ustajemy w zdobywaniu wiedzy i poszerzaniu naszych kompetencji.