Pomiar dużych części samochodowych tylko jednym skanerem 3D?

Pomiar dużych części samochodowych z dużą precyzją i tylko jednym skanerem 3D?

Rynek form motoryzacyjnych nieustannie się rozwija i jego globalne prognozy lata 2019-2024 ” zostały przedstawione przez ResearchAndMarkets.com, w którym to wskazano, że „oczekuje się, że globalny wzrost o ponad 7% w okresie prognozy 2018-2024”. Ta sytuacja może być kontynuowana w kolejnych latach.

Segment samochodów osobowych dominuje na rynku form samochodowych, stąd stały na innowacyjne rozwiązania w tym obszarze.

Części te w postaci dostaw zewnętrznych, są wytwarzane na całym świecie i ich jakość ma kluczowe znacznie dla całego przebiegu procesu produkcji. Rosnąca innowacja stymuluje proces poszukiwania i wdrażania nowych rozwiązań technologicznych w procesie tych elementów konstrukcyjnych samochodów i jednym z takich właśnie procesów jest skanowanie 3d, które jako bezinwazyjna i bezdotykowa forma pozyskiwania danych pozwala z niezwykłą precyzją zebrać dane o kształcie obiektów co daje wiele nowych możliwości. Przyjrzyjmy się zatem ta technologia pozwala wyróżnić się na tle wysokiej konkurencyjności na rynku motoryzacyjnym.

Wiele przedsiębiorstw sięgnęło po ręczne skanery 3D w procesie produkcji i kontroli swoich elementów ze względu na takie cechy tego rozwiązania:

  • Wysoka precyzja
  • Oszczędności czasu i efektywna praca
  • Łatwość w obsłudze

Nie jest to jednak rozwiązanie idealne, gdyż ręczny skaner zaczyna mieć poważne problemy w przypadkach, gdy skanowany obiekt jest większych gabarytów lub jest potrzebna bardzo wysoka precyzja. Ręczny skaner 3D jest ograniczony zasadami działania w w takich wypadkach może to prowadzić do skumulowanych błędów lub potrzeby zastosowania dodatkowych systemów jak fotogrametria w przypadku potrzeby uzyskania wyższej rozdzielczości skanu.

Rozwiązaniem problemu jest skaner 3D KSCAN firmy ScanTech 3D

Wszechstronny skaner 3D posiada jednocześnie funkcje zwykłych ręcznych skanerów 3D oraz systemu fotogrametrycznego. Nasz skaner 3D KSCAN , jest to profesjonalny skaner 3D klasy metrologicznej o szerokiej gamie zastosowań, co stanowi jego niezwykłe atuty w porównaniu ze zwykłymi ręcznymi skanerami 3D:

  • Wbudowany system fotogrametryczny: zapewnia większą wygodę skanowania dużych przedmiotów; poprawić dokładność wolumetryczną do 0,035 mm/m.
  • Elastyczny zakres pomiarowy: doskonała wydajność przy skanowaniu dużych i małych obiektów
  • Szybkość pomiaru 650 000 w trybie skanowania światła laserowego
  • Rozdzielczość do 10μm

Cztery proste kroki do uzyskania dokładnych danych 3D gabarytowego elementu nadwozia samochodowego

Przyklejenie znaczników i uchwycenie każdego z nich za pomocą wbudowanego systemu fotogrametrycznego skanera 3D KSCAN.

Szybkie skanowanie

Precyzyjne dane chmury punktów gotowe do pomiarów.

Skaner KSCAN 3D wykonuje precyzyjne pomiary wielkoskalowe bez pomocy innych urządzeń pomiarowych, osiągając dokładność 0,020 mm i dokładność objętościową 0,035 mm/m. Ten wszechstronny skaner 3D znacznie usprawnia procedury operacyjne i skutecznie rozwiązuje problemy producentów samochodów.

Oprócz inspekcji 3D, skaner 3D KSCAN może być stosowany do inżynierii odwrotnej, drukowania 3D, rozwoju produktu, wizualizacji 3D, symulacji numerycznych itp.

Sprawdź modele skanerów 3D w naszym sklepie internetowym: